Poland Bike Forum

Pełna wersja: Okulary rowerowe
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Drodzy Forumowicze.

Chciałbym prosić Was o polecenie mi okularów rowerowych, które sprawdzą się zarówno w czasie codziennych treningów, jak i na wyścigach PBM.
Rozważałem BBB (modele Select, Summit i Fullview), ale okazały się zbyt ścisłe dla mojej głowy. Polecono mi Tifosi Podium, bardzo mi się podobają, ale wyczytałem, że modele Podium XC są węższe i przeznaczone dla "chudszych" głów. Świetne są też Tifosi Davos, ale ciężko będzie je dostać w kraju, jeszcze nigdzie nie znalazłem.
Na początku myślałem o okularach firm Oakley, czy Rudy Project, ale te ceny...

Jakie okulary macie na nosie jadąc maraton? Co możecie mi polecić?

Pozdrawiam.
Swego czasu miałem dość drogie okulary ale niestety dość szybko je uszkodziłem podobnie zresztą jak i tańsze modele. Najwidoczniej nie umiem właściwie obchodzić się z tak delikatnymi przedmiotami. Nauczony doświadczeniem zakupiłem w decathlonie jeden z wyższych oferowanych przez nich modeli ,którego używam w czasie maratonów. Z zakupu jestem zadowolony bo pomimo ,że to raczej średnia półka jak dla mnie wystarczają w zupełności. Do codziennej jazdy i treningów używam tanich okularów sportowych ,które kupuję w Lidlu. Dobrze spełniają swoje zadanie a nawet jeśli je uszkodzę mogę kupić następne. Ważne jest wcześniejsze przymierzenie okularów i sprawdzenie czy nie męczą naszego wzroku.