Poland Bike Forum

Pełna wersja: Ząbki/Opis trasy
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Fan 7km

Mini 27km/155m
Max 45km/260m
 
Start i meta oraz kolarskie miasteczko zlokalizowane wzdłuż ul. Hubalczyków przy Stacji Uzdatniania Wody (SUW) „Drewnica” w Ząbkach.
 
Po starcie skręt w prawo w ul. Szpitalną, a po ok. 600m ponownie w prawo w Drewnicką. Pierwsze 6km (i ten sam odcinek na powrocie) są wspólne z dystansem Fan i w całości przebiegają w lesie na tyłach Nadleśnictwa Drewnica.
Po tej swoistej „rozbiegówce” przecinamy ul. Marecką (Zielonka), a następnie przejeżdżamy pod trasą S8.
Kolejne 4km to łącznik wokół Jez. Czarnego, który prowadzi wprost na trasę Cross MTB, gdzie dużymi fragmentami wykorzystamy walory terenu znane z Memoriału Bercika.
Po przebyciu prawie 13km od startu następuje rozjazd (Mini w lewo, Max w prawo) a ok. kilometra dalej na zawodników będzie czekał bufet (14km Mini, 32km Max).
Krótszy dystans zamyka swoją rundę po kolejnych 4km wracając na południe w kierunku Zieleńca i po powrotnym okrążeniu Jez. Czarnego, wraca tą samą „rozbiegówką” w przeciwnym kierunku. Najpierw szerokimi duktami wzdłuż zielonego szlaku rowerowego, a ostatni kilometr przed finiszem szybkim singlem po igliwiu na tyłach SUW.
 
Max ok. kilometra po rozjeździe przekracza drogę woj. nr 631, a chwilę później dociera do swojego bufetu w okolicach Leśniczówki Horowa Góra (14km). Zawodnicy wjeżdżają w rejon Rezerwatu Horowe Bagno i mają do pokonania niemal 15km mocno zapętloną trasą. Teren jest bardzo zróżnicowany, a trasa chwilami bardzo wymagająca technicznie, jako że długimi odcinkami wykorzystuje szlak Kobyłka XC.
Po powrocie na Marecką stronę Uroczyska Horowa Góra, Max wraca do mety w ślad za krótszym dystansem.
 
Dobór opon:
w tym sezonie dominuje jeden kod – szerokie opony, niskie ciśnienie, bieżnik raczej delikatny
 
Połamania kół!
Czy w sobotę popołudniu trasa MINI będzie już oznaczona i można zrobić sobie objazd?
Trasa nie oznaczona do końca. Jutro może uda się zrobić film. Pozdrower.
Dzisiaj ok. 7:00 trasa była oznaczona mniej więcej do połowy mini. Sporo twardego (asfalt, beton-płyty, kostka, ubite drogi i ścieżki), są i piaszczyste odcinki, trochę techniki też się przyda. Kilka pułapek, w kilku miejscach oznaczenie zakrętu mogłoby pojawić się wcześniej. Po deszczu piach w miarę twardy, większość daje się przejechać bez większego problemu. Myślę że może być szybko.
Witam,
Będzie szybko, ale nie znaczy, że łatwo.
Dziś trochę jeździłem po piachach i mimo, że twardo to było bardzo wolno.
Opony 29x2.1 ciśnienie 2.0 i ciężko szło mimo, że rower się nie zapadał.
Jeździłem w okolicach Radzymina/Białobrzegów.