Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ZAŁOŻENIE STOWARZYSZENIA
Autor Wiadomość
80przemek
Unregistered

ZAŁOŻENIE STOWARZYSZENIA
Proszę o pomoc w otwarciu stowarzyszenia mającego na celu propagowanie kolarstwa w moim mieście.
Jesteśmy już po zebraniu założycielskim i przyjęciu uchwał.
Niestety biurokracja jest na poziomie kosmosu. Złożenie odpowiednich dokumentów w moim mieście ( starostwo) jest bez sensu, gdyż pracownicy urzędu sami nie wiedzą co mam dokładnie dostarczyć.
Wizyta w sądzie w Warszawie dostarczyła mi nowych informacji. Miałem wypełnić wzory druków. Wzory wypełniłem metodą "internet pomoże". Druga wizyta w sądzie w Warszawie i nowe wyzwanie. Pani z okienka udzieliła mi informacji, że takich wzorów dokumentów KRS i WK mam wypełnić odpowiednio więcej. Na pytanie ile? Padła odpowiedź " proszę udać się do swojego mecenasa to panu wypełni". Stowarzyszenie chcemy otworzyć i prowadzić społecznie dając naszym dzieciom możliwość rozwoju i dalszych perspektyw. Korzystanie z pomocy mecenasa wiąże się z kosztami. A obiecane fundusze od sponsora na rozwój i działanie klubu i tak są skromne. Wzory wypełniłem więc na "pałę" jak umiałem i jak mi podpowiadała moja inteligencja. Niestety rzeczywistość jest brutalna. Przyszedł list oczywiście negatywny. Opisane błędy bardzo ogólne. Jesteśmy w punkcie wyjścia. Wszystkie dokumenty są oczywiście w sądzie w Warszawie. Nie wiemy co dalej robić. Może ktoś z Was jest na tyle obyty, że potrafi nam pomóc. Bardzo prosimy.
18.01.2014, 20:58
Odpowiedz
Elninjo Offline
Member

Liczba postów: 197
Liczba wątków: 42
Reputacja: 1
RE: ZAŁOŻENIE STOWARZYSZENIA
Będziecie prowadzić tzw. działalnośc gospodarczą? Jeżeli nie (na opisaną działalność wystarczy Starostwo) to spokojnie możecie odpuścić rejestrację w KRSie (odpada koszt i problem z papierami). Wystarczy do Starostwa zanieść dokumenty założycielskie, statut itd. i po krzyku... po około 3 tygodniach otrzymacie wpis do rejestru Stowarzyszeń (nasza decyzja w załączeniu).
Więcej szczegółów na prv.

Załączone pliki
.pdf   Decyzja w sprawie wpisu CRT do ewidencji.PDF (Rozmiar: 422,59 KB / Pobrań: 139)
[Obrazek: crt_logo.jpg]

[Obrazek: 12669.png]

[Obrazek: sticky1115.png]

Zapraszam: http://www.elninjo.eu i na http://www.youtube.com nick elninjodn
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 22.01.2014, 23:44 przez Elninjo.)
22.01.2014, 23:41
Szukaj Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości