Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zabezpieczenie Medyczne
Autor Wiadomość
Pogotowie Ratunkowe A. Litwin Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 7
Liczba wątków: 1
Reputacja: 0
Question  Zabezpieczenie Medyczne
Witam!

Z tej strony Manager firmy Pogotowie Ratunkowe Andrzej Litwin, która od 4 lat zabezpiecza imprezę dla Was. Z tej okazji chciałbym Was zapytać o opinie na temat zachowania personelu, szybkości i sprawności działania naszych Ratowników oraz odpowiadać na każde Wasze pytania, w celu poprawienia jakości naszych usług Smile

Prosiłbym również o polubienie naszego FP:

https://www.facebook.com/pages/Pogotowie-Ratunkowe-Andrzej-Litwin/376321239188169?ref=hl

Czekam na Wasz odzew, pozdrawiam Smile

Ps. Jeżeli temat jest w złym dziale proszę o przeniesienie / usunięcie.
12.10.2014, 21:58
Szukaj Odpowiedz
danieluk Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 6
RE: Zabezpieczenie Medyczne
Miałem okazję skorzystać z waszej pomocy w Międzyrzecu. wszystko ok, profesjonalni i uprzejmi.
[Obrazek: sticky2881.png]
13.10.2014, 18:15
Szukaj Odpowiedz
mkawal Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 36
Liczba wątków: 2
Korzystałem z Waszej pomocy Wawrze. Wszystko w porządku :-)

Jedyne co mógłbym zasugerować to przygotowanie sprzętu/środków do mycia ran z piachu i błota bezpośrednio w punkcie medycznym (zostałem wysłany przed opatrunkiem do wymycia rany do punktu gdzie się myje rowery...)
13.10.2014, 18:54
Szukaj Odpowiedz
Jacek Deneka Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 19
Reputacja: 1
To chyba ja Cię myłem, myjką Smile
Szczerze to byłem zdziwony jak podczas mycia swojego roweru, ktoś mnie prosi żeby obmyć mu rany. Myślałem że to twoja "incjatywa" Smile
A teraz jak sie okazało że wysłali cie tam ludzie z zabepieczenia medycznego to jestem jeszcze bardziej zdziwiony Sad

Twoje rany oczywiscie byly mocno zapiaszczone i umycie ich wymagalo "poswiecenia" duzo srodkow do dezynfekcji, odkazania, mycia ran.
Bylo to spokojnie do zrobienia ale tak jak powiedzialem buteleczka 200ml nie wystarczylaby.
I tutaj mysle ze wlasnie o to chodzilo, bo albo ratownicy nie mieli srodkow albo zwyczajnie ich "pozalowali"

Aha zeby uciąć nastepne pytanie ze strony zabezpieczenia med - jestem lekarzem i zarazem praktykujacym ratownikiem medycznym Smile
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 13.10.2014, 20:04 przez Jacek Deneka.)
13.10.2014, 20:03
Szukaj Odpowiedz
Junior Member
**

Śpieszę z wyjaśnieniem

Nie ma możliwości odesłanie rannej i wymagającej opieki medycznej osoby gdziekolwiek z miejsca punktu medycznego przed udzieleniem pomocy . Taka pomoc zawsze jest udzielana.

Niestety nie mamy prysznica na miejscu /a przydałby się / a po powrocie z trasy często jesteście naprawdę "umorusani" i naprawdę nie widać pod błotem ani ran ani poważnych zadrapań - wtedy możliwe jest zaproponowanie obmycia się przed dezynfekcja ran i założeniem opatrunku. Niestety nie było mnie przy tym i nie jestem w stanie ocenić słuszności takiej decyzji ratownika – ale proszę o sprecyzowanie czy to było w ambulansie czy w namiocie,

Zapewniam pana lekarza-ratownika ze nie zabraknie środków do dezynfekcji, odkażania, mycia ran Smile

Znając specyfikę wyścigów jesteśmy na to przygotowani / zapraszam do sprawdzenia/

Bardzo dziękuje za opinie i cenna uwagę , na pewno nie będę negował Pana opinii co do stanu faktycznego rany, ale dołożę starań , aby w przyszłym sezonie /jeżeli będziemy razem dalej jeździli / ratownicy wnikliwiej oceniali urazy / oby było jak najmniej /

Pozdrawiam, Łukasz
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 13.10.2014, 23:26 przez Pogotowie Ratunkowe A. Litwin.)
13.10.2014, 23:25
Szukaj Odpowiedz
Jacek Deneka Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 19
Reputacja: 1
Wystarczyloby kilka butelek PWE lub NaCl - koszt tych kilku butelek okolo 10,00 zl Smile
13.10.2014, 23:51
Szukaj Odpowiedz
Manik_M Offline
Member

Liczba postów: 127
Liczba wątków: 5
mam pytanie do zabezpieczenia medycznego w Wawrze:

startowałem z 7 sektora. na około 7 km (jeżdżę bez licznika) mijając dość dużą "plażę w środku lasu" przewróciła się dziewczyna (przeleciała przez kierownicę). ponieważ skończyłem kurs pierwszej pomocy przedmedycznej, uznałem, że moja wiedza może się przydać tam gdzie nie będzie ratowników i wożę ze sobą apteczkę samochodową. ponieważ stało się to obok mnie (ja mijałem ten piach z lewej strony a większość zawodników jechała za dziewczyną i mijali piach z prawej) krzyknąłem pytanie czy wszystko OK. odpowiedź od zwodników jadących z tyłu (za dziewczyną) i z pewnym opóźnieniem od niej była pozytywna, więc pojechałem dalej.
moje pytanie czy ta zawodniczka (nie pamiętam numeru) meldowała się u któregoś z atowników, a jeśli tak to czy rzeczywiście wszystko było w porządku?
[Obrazek: sticky2306.png]
18.10.2014, 22:19
Szukaj Odpowiedz
Junior Member
**

Informacyjnie tylko mogę powiedzieć, że zabierlismy dziewczynkę z ok. 11- 12 km. karetką pojechała z mamą na badania do szpitala z podejrzeniem urazu………

Nikt z uczestników wyścigu nie zatrzymał się aby sprawdzić stan zdrowia /parcie na wynik?/ ???

Przed zamykającym wyścig Zaopiekowali się dziewczynką spacerowicze . Bardzo duże podziękowania dla tych ludzi Wink
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 19.10.2014, 22:28 przez Pogotowie Ratunkowe A. Litwin.)
19.10.2014, 21:55
Szukaj Odpowiedz
Manik_M Offline
Member

Liczba postów: 127
Liczba wątków: 5
nie jestem pewien, czy to ta sama osoba.
według mojej oceny (mijałem piach z boku myślę, że około 4-5m od sytuacji) to nie była dziewczynka ale prędzej kobieta.

gdyby powiedziała słowo, że coś jest nie tak na pewno ktoś by się zatrzymał i ja też. sektory 7 i 8 nie mają parcia na wynik (tak mi się wydaje).
[Obrazek: sticky2306.png]
20.10.2014, 14:05
Szukaj Odpowiedz
Junior Member
**

Była Pani opatrywana po powrocie z trasy, czy to ta właśnie - nie wiem

cieszy fakt, że interesujecie się państwo swoimi kolegami taka postawa zasługuje na pochwałę, tak właśnie zrobili koledzy "pechowca" w Międzyrzecu .
rezygnowali ze ścigania , zostali aby pomóc
20.10.2014, 19:30
Szukaj Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości