Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Lublin/Opis trasy
Autor Wiadomość
scorpio65 Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 397
Liczba wątków: 109
Dołączył: 26.02.2010
Reputacja: 9
#1
Lublin/Opis trasy
Fan: 9km/70m

Mini: 24km/200m
Max: 48km/400m
 
Start i meta oraz kolarskie miasteczko nad przepięknym Zalewem Zemborzyckim na terenie nazywanym „Słoneczny Wrotków” przy ulicy Osmolickiej.
Fan i Mini zamykają swoje rundy w obrębie Lasu Dąbrowa (tuż przy zalewie), a Max prowadzi w kierunku południowym, zahaczając po drodze Las Mętów oraz Żabiowolski.
Wszystkie trzy dystanse do 7km jadą tą samą trasą: wyjazd przez parking na drogę rowerową wzdłuż Osmolickiej pod lekką górkę do Żeglarskiej i już po niespełna kilometrze opuszczamy drogi utwardzone. Do 4km silna tendencja wznosząca, jest zatem okazja na rozerwanie peletonu. Piąty kilometr lekko w dół, ale droga leśna wymagająca nieco techniki daje szansę na kolejną selekcję.
Do 6km ponownie w górę, a tuż przed odjazdem Mini/Max teren nieco łagodnieje.
Tam dorosłe dystanse przecinają drogę powiatową, a Fan już prawie do samej mety będzie dodatkowo napędzany grawitacją. Prawie, bo przed samym wyjazdem na finiszową prostą będzie do pokonania ok. 250m leśnym singlem.
 
Mini/Max po przejeździe przez asfalt na 8km wpada wprost na żółty szlak wiodący meandrami, ale prawie płasko aż do kolejnego przecięcia z ruchem kołowym (ul. Cienista). Kolejna ścieżka doprowadza nas wprost na skraj Lasu Dąbrowa, gdzie ponownie przecinamy drogę powiatową. Tu (14km) zaczyna się niezwykle malowniczy singiel zielonym szlakiem, a teren wznosi się dość zdecydowanie by na 18km osiągnąć 220m npm.
Kilometr wcześniej następuje rozjazd, a po osiągnięciu apogeum, Mini wyjeżdża z lasu i drogami polnymi po wzniesieniach wraca do mety tak samo, jak Fan.
 
Max od rozjazdu objeżdża od wschodu najpierw Las Mętów, a następnie Las Żabiowolski. Nawrót w okolicy miejscowości Bychawka/Tuszów i tam też trasa osiąga swoje najwyższe przewyższenie - na 30km ponad 240m npm.
Powrót w kierunku mety zachodnią stroną wspomnianych kompleksów leśnych.
Pierwsza polowa pętli Max to długie podjazdy, druga jest bardziej interwałowa i miejscami obfituje w szybkie nawroty. Spotkamy tu również niezbyt długie fragmenty asfaltowe i odcinki po drogach porośniętych trawą.
Teren faluje nieustannie – stromizny nie są co prawda duże, ale podjazdy bywają długie, a podłoże nierówne.
Po pokonaniu 25km wracamy przez bufet w ślad za dystansem Mini.
 
Ogólnie trasa twarda i w większości szybka, ale sytuacja może zmienić się diametralnie, jeśli popada. Prognozy na sobotę przewidują przelotne opady, które mogą uatrakcyjnić niektóre odcinki niedzielnego ścigania. Przynajmniej gdzieniegdzie będzie potrzebna spora doza techniki przy śliskiej nawierzchni.
 
Dobór opon w dużej mierze zależy od obfitości sobotniego deszczu – od semi-slicków po agresywne (trzeba obserwować na bieżąco).
Ciśnienie raczej średnie w stronę wyższego.
 
A niedziela zapowiada się słonecznie i nieprzesadnie upalnie, więc zapraszam i tradycyjnie życzę połamania szprych!
08.06.2017, 23:39
Szukaj Odpowiedz
Sherman 1972 Offline
Jarosław Jarszak
****

Liczba postów: 710
Liczba wątków: 38
Dołączył: 24.07.2014
Reputacja: 7
#2
RE: Lublin/Opis trasy
Skoro trasa jest już ostatecznie wyznaczona czy będzie zamieszczona zaktualizowana mapka? Jedziemy w całkowicie nową dla nas miejscówkę więc dobrze by było mieć jakiś ślad GPS na czarną godzinę Wink .
     [Obrazek: sticky2899.png]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 09.06.2017, 12:46 przez Sherman 1972.)
09.06.2017, 10:32
Szukaj Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości