Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wawer wrażenia
Autor Wiadomość
Mario Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 17
Liczba wątków: 3
Reputacja: 0
Wawer wrażenia
Pierwszy raz byłem na tej trasie. Po prostu miodzio Smile A tak swoją drogą pudło trochę zaskoczeniem. Po ostatnich maratonach spodziewałem się trochę więcej po znakomitej ekipie TRW.
08.10.2017, 20:12
Szukaj Odpowiedz
adriansocho Offline
Member

Liczba postów: 116
Liczba wątków: 5
Reputacja: 1
RE: Wawer wrażenia
Wawer to bardzo fajna trasa i warto ją pojechać (nawet jeśli ktoś nie walczy o generalkę). Rok temu pojechałem po raz pierwszy i bardzo mi podeszła (co prawda jechałem na fatbike'u a było sucho, ale to szczegół), tym razem też było świetnie a wynik też niezły - taki rating ostatni raz miałem zanim mi się dzieci urodziłySmile Trasa miodzio i poprawcie mnie jeśli się mylę, ale jeśli organizator by mnie zapytał co poprawić za rok, to nie miałbym żadnych uwag.
----
Adrian Socho the Lajt Rajder - MyBikePL nr 2601
"Jazda na single-trackach może być trudna z technicznego punktu widzenia."
 - źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Single_track
08.10.2017, 20:26
Szukaj Odpowiedz
pioter41 Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 2
Liczba wątków: 0
Thumbs Up  RE: Wawer wrażenia
Tak to prawda że Wawer jest jedną z lepszych tras. I mimo tego że pogoda nas i dzisiaj nie rozpieściła znowu było sporo błota i wody to mimo wszystko nie odebrało to uroków trasy. Pozdrowienia dla wszystkich startujących i dzięki za kolejny przejechany sezon z PB.
08.10.2017, 21:00
Szukaj Odpowiedz
Dejw Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 48
Liczba wątków: 4
Trasa super! Szczerze mówiąc, to do tych opisów i zachwytów podchodziłem sceptycznie, a tu takie zaskoczenie.Smile
Na deszcz nie ma co narzekać - nie lało aż tak bardzo, żeby łapać co chwilę poślizg, a ułatwił jazdę po piachu, który nie był tak sypki i nieobliczalny.Wink
A co do błota - dla mnie bajka, uwielbiam takie warunki.Smile Niestety na trasie było widać, że nie wszyscy potrafią po nim jeździć... Głębsze błoto lub kałuża i zwalniają prawie do zera powodując zator za sobą. Zanim się urwałem z większej grupy, krew mnie momentami zalewała...
Mimo drobnej niedyspozycji (zaczęło mi odcinać prąd w 1/3 trasy, żel uratował mój tyłek) nawet dobrze mi poszło, a to pierwszy raz na tej trasie. No i na pewno nie ostatni!
08.10.2017, 21:28
Szukaj Odpowiedz
adriansocho Offline
Member

Liczba postów: 116
Liczba wątków: 5
Reputacja: 1
Ja myślę, że z tą techniką jazdy to jest to też zależne od rodzaju opon - trafiają się zawodnicy, którzy z różnych powodów nie założyli odpowiednich opon, co jest oczywiście ich wolnością, ale mnie to dotyka, gdy tacy zawodnicy się trafią przede mną, zwłaszcza na singlach. A wystarczy założyć Mountain Kinga zamiast Race Kinga i już się jedzie dużo inaczejSmile
----
Adrian Socho the Lajt Rajder - MyBikePL nr 2601
"Jazda na single-trackach może być trudna z technicznego punktu widzenia."
 - źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Single_track
08.10.2017, 21:30
Szukaj Odpowiedz
Dejw Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 48
Liczba wątków: 4
Właściwie ja, to i Konstancin, i Wawer przejechałem na X-Kingu (2.4", 1,8bar). Nie jestem z tych, co zmieniają opony w zależności od warunków, szukam w miarę uniwersalnych i uczę się na nich jeździć w każdych warunkach. Ale fakt faktem - patrząc na opony niektórych zawodników jeszcze przed startem myślałem sobie "jak on k*#$& chce na tym jechać?".
Jestem zadowolony z X-Kinga, dał sporo pewności i frajdy w tych warunkach.
09.10.2017, 08:04
Szukaj Odpowiedz
PeKa Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 38
Moim zdaniem, prawda z oponami, a techniką leży gdzieś po środku Wink
Faktem jest, że wielu osobom z peletonu brakuje techniki, bo i też jeżdżąc tylko w cyklu PB, nie ma wielu miejsc, gdzie można się jej nauczyć. Z drugiej strony, gdy się jej nie ma, to właśnie, jak koledzy piszą, szedłbym w agresywniejsze opony. Byłoby to lepsze dla wszystkich.
Drugą połowę sezonu przejechałem na Ikonach, które na mokrym zbierają średnie/słabe opinie, a ja z nich jestem bardzo zadowolony, nawet na bardzo błotnistych i mokrych trasach.
Co do wczorajszego etapu. Zawody niemal domowe, ścieżki znane praktycznie na pamięć, a występ słaby. Dwa tygodnie bez roweru zrobiły swoje, niestety. Od startu poszedłem za mocno i w 1/3 trasy było słabo. Gdy zrobiło się nieco bardziej technicznie nadgoniłem sporo straconego czasu. Później nawiązałem współprace z kolegą, który mnie doszedł (nie widziałem numeru) i tak już zostało do końca.
Kilka osób miało fantazję lecieć przez rozlewisko koło kładki, zaraz obok stadniny, co poskutkowało piękną glebą w wodę po pas!
Singiel na wysokości lotniska w Góraszce fantastyczny!
Cały sezon muszę uznać za udany, na początku nie spodziewałem się, że będę całkiem niezłym średniakiem. Brakło 1pkt. do 3go sektora, gdzie założenie na początku sezonu było dotrzeć z 10go, do 5.
Udało się także przejechać wszystkie tegoroczne etapy, z jednym defektem, czyli kapciem w Wąchocku, ukończonym mimo tego na kołach Smile
09.10.2017, 08:44
Szukaj Odpowiedz
biketata Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 2
Bardzo pozytywny start. Miałem lekkie obawy, czy na Mezcalach dam radę utrzymać tor jazdy, ale bardzo miło mnie zaskoczyły. Obyło się bez niekontrolowanych uślizgów. Szału w wyniku nie ma, ale w tym sezonie rower nie był na pierwszym miejscu - czyli stał w piwnicy. Coraz bardziej lubię wawerską trasę Smile
09.10.2017, 10:22
Szukaj Odpowiedz
Mario Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 17
(09.10.2017, 08:44)PeKa napisał(a):  Moim zdaniem, prawda z oponami, a techniką leży gdzieś po środku Wink
Faktem jest, że wielu osobom z peletonu brakuje techniki, bo i też jeżdżąc tylko w cyklu PB, nie ma wielu miejsc, gdzie można się jej nauczyć. Z drugiej strony, gdy się jej nie ma, to właśnie, jak koledzy piszą, szedłbym w agresywniejsze opony. Byłoby to lepsze dla wszystkich.
Drugą połowę sezonu przejechałem na Ikonach, które na mokrym zbierają średnie/słabe opinie, a ja z nich jestem bardzo zadowolony, nawet na bardzo błotnistych i mokrych trasach.
Co do wczorajszego etapu. Zawody niemal domowe, ścieżki znane praktycznie na pamięć, a występ słaby. Dwa tygodnie bez roweru zrobiły swoje, niestety. Od startu poszedłem za mocno i w 1/3 trasy było słabo. Gdy zrobiło się nieco bardziej technicznie nadgoniłem sporo straconego czasu. Później nawiązałem współprace z kolegą, który mnie doszedł (nie widziałem numeru) i tak już zostało do końca.
Kilka osób miało fantazję lecieć przez rozlewisko koło kładki, zaraz obok stadniny, co poskutkowało piękną glebą w wodę po pas!
Singiel na wysokości lotniska w Góraszce fantastyczny!
Cały sezon muszę uznać za udany, na początku nie spodziewałem się, że będę całkiem niezłym średniakiem. Brakło 1pkt. do 3go sektora, gdzie założenie na początku sezonu było dotrzeć z 10go, do 5.
Udało się także przejechać wszystkie tegoroczne etapy, z jednym defektem, czyli kapciem w Wąchocku, ukończonym mimo tego na kołach Smile

U mnie tydzień wolnego zrobił swoje. A tak swoją drogą, jeśli to twoje tereny to gratuluję miejsc do jeżdzenia. Myślałem, że Legionowo/Nieportęt u mnie jest najlepsze ale rejony Wawra bajka. Może to ja za tobą się złapałem te ostatnie 5-10km Wink
Z wyniku też jestem niezadowolony, plan był skończyć na na 5 zaczynając z 10. Skończyłem na 3, wysokie progi, trzeba trenować ostro w zimę Big Grin
09.10.2017, 11:23
Szukaj Odpowiedz
michalr Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 21
jak dla mnie trasa w Wawrze swietna, mozna sie bylo wykazac, zwlaszcza w miejscach gdzie peleton sie zatrzymywal na blocku, bagnie albo piachu. kilkanascie osob w takich miejscach udalo mi sie objechac bokiem Smile bolaczka mojego wyscigu byly single gdzie jechalem od grupki do grupki, jak udalo mi sie lyknac jedna to za chwile znow musialem sie dostosowywac do temnpa kolejnej, a nie zawsze sie dalo wyprzedzac, poza tym na mokrym nie chcialem ryzykowac niepotrzebnej gleby, takowa w pociagu moglaby miec slabe konsekwencje. jechalem na oponach Maxxis Ardent z przodu i Maxxis Crossmark z tylu i o dziwo nie bylo uslizgow. te opony oceniam jako calkiem uniwersalne, dobrze sie sprawdzaja zarowno na suchym jak i na mokrym, swietnie trzymaja w ciasnych singlowych zakretach, sama przyjemnosc z jazdy. plan na ten rok wykonany, zalozenie bylo zeby startujac z ostatnich sektorow w PB i Mazovia dojechac na koniec sezonu do 5 sektora. majac po 6 wyscigow w kazdym cyklu plan wykonalem w 100%, do 4 sektora troche mi zabraklo ale sprobuje nadrobic w zimie Smile dzieki za wspolne sciganie i do zobaczenia w cyklach zimowych Smile
[Obrazek: sticky5691.png]
[Obrazek: 27037.png]

09.10.2017, 12:57
Szukaj Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości