Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wypadek w IX sektorze
Autor Wiadomość
Rolando Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 19
Liczba wątków: 3
Reputacja: 0
Wypadek w IX sektorze
Koleżanki i koledzy.... wszyscy którzy widzieli kolizję na pierwszym szutrze przy wyjeździe z Modlina.

Piszę by podzielić się z wami przemyśleniami ofiary kolizji.

Zdarta skóra i stłuczenia piszczeli, biodra, barku i łokcia, ból głowy i podarte trykoty team'owe, złamany hak przerzutki -  to wszytko wkalkulowane w ryzyko związane z fajną zabawą.

To że gość zajechał mi drogę 40 m za zakrętem - na prostej drodze nie wymagającej manewrów-  doprowadzając do kolizji(gdybym nie dał po hamulcach to rowery by nam się splątały i straty były by większe) to mogę wybaczyć. Nie wszyscy rozumieją zasady i nie wszyscy dysponują dobrą techniką jazdy. 

Ale nie potrafię wybaczyć tego co usłyszałem kiedy upadłem na drogę. Na czyjeś pytanie "co się stało?" Sprawca kolizji odkrzyknął "Sam się przewrócił" i pojechał dalej.

Zastanawiam się ilu jeszcze ludzi poturbuje w nadchodzącym sezonie. Jeśli świadkowie zdarzenia nie zdemaskują sprawcy. Ambitnego sportowca z sektora
IX-go, który walczył o zwycięstwo w PB NDM za wszelką cenę.

Pewnie wygoi mi się wszystko za jakieś 2 tygodnie, ale zastanowię się nad powrotem do rywalizacji PB.

Pozdrawiam wszystkich...  sprawcę kolizji też  - zmądrzej brachu.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 15.04.2018, 16:47 przez Rolando.)
15.04.2018, 16:22
Szukaj Odpowiedz
pizza Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 29
Liczba wątków: 2
RE: Wypadek w IX sektorze
Mam pewne podobne spostrzeżenie: krzyknięcie lewa/prawa wolna powinno nastąpić przed wyprzedzaniem a nie w trakcie (dla bezpieczeństwa obu zainteresowanych). Krzyknięcie w momencie zrównania się z wyprzedzanym na wąskiej i krętej ścieżce o niestabilnym podłożu, praktycznie z zerowym polem manewru nie spowoduje pomocy wyprzedzanego...

[Obrazek: sticky5847.png]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 15.04.2018, 20:27 przez pizza.)
15.04.2018, 20:26
Szukaj Odpowiedz
lucior.wwl Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 10
Liczba wątków: 0
RE: Wypadek w IX sektorze
Niestety zawsze znajdą się takie ciemniaki, dla których jazda fair play jest daleka i nie mają za grosz rozumu. Dobrze, że kolego skończyło się tylko na stłuczeniach, wracaj do zdrowia i za dwa tyg w melduj się na starcie w Legionowie! Smile
15.04.2018, 22:57
Szukaj Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości