Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Chotomów/Opis trasy
Autor Wiadomość
scorpio65 Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 415
Liczba wątków: 123
Dołączył: 26.02.2010
Reputacja: 9
#1
Chotomów/Opis trasy
Fan 8km

Mini 27km
Max 53km
 
 
Start i meta, sektory startowe i kolarskie miasteczko usytuowane na trawiastej, zielonej polanie przy ulicy Bagiennej 16.
Stąd tylko ok. 400m do ściany lasu, w którym rozegra się wyścig. Cała pętla liczy sobie ok. 26km – Mini pokona ją jeden raz, Max dwukrotnie.
Fan wystartuje identycznie, pokona krótki łącznik między 2km a 22km dużej rundy i tak samo jak dorosłe dystanse podąży do mety.
 
Od startu przez 8km trasa wiedzie głównie szerokimi duktami, gdzie jest wiele możliwości do wyprzedzania. Pierwsza szansa na rozerwanie stawki nadarzy się już na drugim kilometrze – do pokonania niewielki podjazd, a za szczytem krótki, stromy zjazd.
Trudniejsze wyzwania czekają na kolarzy między 3-4km, a następnie 5-6km. To dwie sekcje krótkich, ale stromych i zarazem technicznych podjazdów. Każda liczy 3 garby – dodatkowym utrudnieniem jest piasek, który jednakowoż da się ominąć wąską ścieżką po igliwiu. Wybór do oceny zawodnika: podbieg po szerokiej piaskowej łasze czy podjazd wąskim gardłem.
Po pokonaniu 7km Chotomowskie Góry mamy już za sobą i trasa nieco się wypłaszcza. Przecinamy szeroką drogę pożarową i kontynuujemy jazdę niebieskim szlakiem aż do 10km.
Tutaj kolejny wymagający singiel po igliwiu, a po nim długa, szeroka prosta ulicą Graniczną.
Na chwilę wypadamy na kostkę w Janówku Drugim, a po nawrotce kolejny techniczny fragment: zielony szlak przez ruiny dawnego fortu.
Po przecięciu asfaltu (ul. Żwirowa) na 16km kolarze będą mogli skorzystać z bufetu.
Chwila nieco spokojniejszej jazdy, ale już od 18km całkowita zmiana charakteru trasy. Od tego momentu dominują wąskie, momentami kręte, techniczne single. Do 24km jedynie od czasu do czasu pokonujemy szersze odcinki, gdzie da się wyprzedzać.
Na 23km, w bezpośrednim sąsiedztwie drogi woj. nr 630 osiągamy najwyższy punkt trasy: 92m npm.
Po zjeździe i okrążeniu Leśniczówki Bagno ostatni techniczny fragment rundy prowadzący czerwonym szlakiem rowerowym wzdłuż garbu.
Po jego pokonaniu, na 26km następuje rozjazd dystansów: Mini jedzie prosto, gdzie po niespełna kilometrze czeka „kreska”, a Max skręca w lewo na drugie okrążenie.
 
Trasa interwałowa, w pierwszej polówce bardziej w stronę wytrzymałości, druga część (od Janówka) wymagająca koncentracji i pewnej dozy techniki.
Zalecane ogumienie: szerokie opony na niskim ciśnieniu dadzą zdecydowaną przewagę ze względu na dużą ilość miękkiego, chwilami wręcz luźnego podłoża; twardych odcinków niewiele
Bieżnik: wystarczą semi-slicki, sytuacja może ulec zmianie po deszczu – wtedy pojawi się sporo miejsc śliskich, gdzie bieżnik uniwersalny zapewni lepszą przyczepność
 
Zapraszamy do Chotomowskich Lasów i życzymy połamania szprych!
 
22.08.2018, 13:06
Szukaj Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości