Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ząbki - wrażenia
Autor Wiadomość
mpkk Offline
Senior Member

Liczba postów: 269
Liczba wątków: 20
Reputacja: 6
Ząbki - wrażenia
Hej!
Jak wrażenia? 
Mi się podobało, fajnie było po 3 latach pościgać się z Wami, tym bardziej u siebie. 
Org stanął na wysokości zadania i nawet na mini wycisnął ile się da z naszych terenów - a las Drewnicki w samych Ząbkach - to już majstersztyk. Trasa trochę pokręcona jednak praktycznie wszystko co można było przez pierwszych 7 i ostatnich 5 km z tego lasu wydobyć dla rowerzystów stało się faktem. Dalsze kilometry - po części trasą Bercika bezcenne, jedynie nie podobało mi się poprowadzenie przy samym mrowisku, mam nadzieję że mrówki przetrwały. 
W dwóch miejscach trochę się pogubiłem nie widząc znaków - ale to niestety i trochę zmęczenia, i doświadczenie już nie te ;-)
Tak czy inaczej - Ząbki na plus, mam nadzieję że za rok z nową Panią Burmistrz Org również nawiąże kontakt.
Z pozdrowieniami, do następnego!
[Obrazek: 13069.png]
[Obrazek: sticky1269.png]

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 16.09.2018, 19:22 przez mpkk.)
16.09.2018, 16:55
Szukaj Odpowiedz
Dejw Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 26
Liczba wątków: 0
Reputacja: 3
RE: Ząbki - wrażenia
Co można powiedzieć o tej trasie... Może być. Wink Dużo nieprzyjemnego piachu, zbyt dużo asfaltu (i wszelkiego rodzaju utwardzonych nawierzchni), ale za to kilka fajnych singli i technicznych fragmentów. Duży minus to niestety jeden zupełnie niezabezpieczony przejazd przez drogę - fragment, gdy jechaliśmy równolegle do szosy ścieżką rowerową i przecinaliśmy ulicę, na której nie było nikogo wstrzymującego ruch. W kilku miejscach oznakowanie trasy też było niejasne.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 16.09.2018, 17:31 przez Dejw.)
16.09.2018, 17:28
Szukaj Odpowiedz
PeKa Offline
Member

Liczba postów: 79
Liczba wątków: 3
Reputacja: 0
Mi się jechało bardzo przyjemnie, choć w wielu miejscach puszczały mi nerwy, gdzie na ledwie pagórku korek na 20 zawodników z czego 18 idzie z buta i nie raczy iść bokiem. A idź pan... To się nie zmieni.

Finish był koncertowy, jak z kolegą, z którym podróżowałem sporą część trasy zbiliśmy piątkę zczepiając się niefortunnie i lądując na asfalcie. Na szczęście nic poważnego się nie stało. Raz jeszcze dziękuję koledze z drużyny naszosie.pl za wspólnie wykonaną pracę i miłą jazdę Smile
16.09.2018, 18:26
Szukaj Odpowiedz
Marcin W Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 29
Liczba wątków: 2
Reputacja: 1
trasa dla mnie.
po płaskim jeździ mi się lepiej, choć single między drzewami, na których musiałem zwalniając do "0" km/h, żeby zmieścić kierownicę między drzewami, nie były najlepszym rozwiązaniem. domyślam się, że lepszego prowadzenia trasy nie ma.
wiem, wiem, zaraz napiszecie, żebym trenował technikę, i będziecie mieli rację, ale na mecie od lepszych technicznie zawodników słyszałem narzekanie na te fragmenty trasy.
poza tymi, chyba dwoma odcinkami, dla mnie super.
praktycznie wszystko wyjechane z siodła, a spacerek tylko tam, gdzie były korki lub inni szli trasą i mieli kłopot żeby ustąpić miejsca.
17.09.2018, 08:48
Szukaj Odpowiedz
zaj Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 13
Liczba wątków: 1
Kilka mniej ciekawych fragmentów na początku i końcu (np płyty), trochę niezbezpieczny mostek. Potem spotkałem samochód jadący lewą stroną pod prąd wyścigu - do wypadku było blisko.
Odcinki leśne i techniczne za to bardzo na plus. Raz nie zmieściłem się między drzewami, taki urok trasy.... Ten teren ma potencjał i ten potencjał został wykorzystany.

Przepraszam wszystkich którym utrudniłem zjazd po głębokim piachu po dzwonie - nie mogłem wstać ze względu na skurcz łydki, no po prostu potrzebowałem paru minut na rozciągnięcie i rozmasowanie nogi. potem już poszło.
Przegląd zdjęć (polecam galerię na FB!!!) pokazał jeszcze kilka spektakularnych wywrotek dokładnie w tym samym miejscu co ja - albo brak techniki albo jakaś ukryta dziura pod głębokim piachem. Skoro piach to miekkie lądowanie, mam nadzieję, że tak jak w moim przypadku jedyna strata to była strata czasu plus umorusanie.

Szerszeni nie stwierdziłem, na szczęście. byłem świadkiem pretensji, że gałęzie za słabo poucinane (chyba odnosiło się do Marek) - czy to nie przesada w maratonie MTB? Mnie bardziej ruszają małe pieńki na trasie - nawet jeśli maźnięte pomarańczową farbą, stanowią spore zagrożenie.
17.09.2018, 12:32
Szukaj Odpowiedz
michalr Offline
Member

Liczba postów: 86
Liczba wątków: 6
Reputacja: 1
Ech to mazowieckie sciganie Wink Kazdemu cos nie pasuje - a to pienki a to galezie czy inny piach. Jak ktos chce podszlifowac technike to powinien potrenowac, jest sporo technicznych cykli w niedalekiej odleglosci od Mazowsza na ktorych mozna sie dotrzec, a jak komus sie nie chce jechac to moze Mała Liga XC? W tych innych cyklach nikt nie mysli o malowaniu pienkow, jak sie wpakujesz to Twoj problem, ale za to ile mozna sie nauczyc techniki omijania Smile
[Obrazek: sticky5691.png]
[Obrazek: 27037.png]

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 17.09.2018, 13:05 przez michalr.)
17.09.2018, 13:03
Szukaj Odpowiedz
scorpio65 Offline
Senior Member

Liczba postów: 415
Liczba wątków: 123
Reputacja: 9
(16.09.2018, 16:55)mpkk napisał(a):  Hej!
Jak wrażenia? 
Mi się podobało, fajnie było po 3 latach pościgać się z Wami, tym bardziej u siebie. 
Org stanął na wysokości zadania i nawet na mini wycisnął ile się da z naszych terenów - a las Drewnicki w samych Ząbkach - to już majstersztyk. Trasa trochę pokręcona jednak praktycznie wszystko co można było przez pierwszych 7 i ostatnich 5 km z tego lasu wydobyć dla rowerzystów stało się faktem. Dalsze kilometry - po części trasą Bercika bezcenne, jedynie nie podobało mi się poprowadzenie przy samym mrowisku, mam nadzieję że mrówki przetrwały. 
W dwóch miejscach trochę się pogubiłem nie widząc znaków - ale to niestety i trochę zmęczenia, i doświadczenie już nie te ;-)
Tak czy inaczej - Ząbki na plus, mam nadzieję że za rok z nową Panią Burmistrz Org również nawiąże kontakt.
Z pozdrowieniami, do następnego!

Dzięki Pawel za dobre slowo - myślę, że za rok trasa może być jeszcze lepsza, jeśli dokończą budowę obwodnicy to będziemy mieć do dyspozycji trochę więcej fajnych terenów
Trzymajmy zatem kciuki za inwestorów i budowniczych! Wink
17.09.2018, 14:30
Szukaj Odpowiedz
puchacz70 Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 11
Cześć,
dla mnie trasa była bardzo fajna i miejscami bardzo kręta. Odcinki piaskowe były do przejechania, a te wypadki na zjeździe (widać na foto) wynikały zapewne ze zbyt dużej prędkości. Dobrze, że wszyscy wrócili bez większych urazów.
Uważam, że za rok ORG przygotuje jeszcze bardziej wymagającą trasę Smile
17.09.2018, 19:03
Szukaj Odpowiedz
Dejw Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 26
Reputacja: 3
@puchacz70, niestety nie wszyscy wrócili cali i zdrowi...
17.09.2018, 21:15
Szukaj Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości