Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
K-J/Opis trasy
Autor Wiadomość
scorpio65 Offline
Senior Member
****

Liczba postów: 415
Liczba wątków: 123
Dołączył: 26.02.2010
Reputacja: 9
#1
K-J/Opis trasy
Fan: 9km

Mini: 32km/160m
Max: 60km/320m
 
Po interwałowej trasie na ząbkowskich szlakach pora na nieco bardziej „lajtową” trasę na Mazowszu. Chwila oddechu będzie jak najbardziej wskazana przed mocnym wyzwaniem, jakim jest finał sezonu w Wawrze.
Stosunkowo łatwy etap ze startem w Parku Zdrojowym w Konstancinie, ale mimo to uzyskuje dość wysokie oceny wśród naszych zawodników. Pewnie duża w tym zasługa przepięknej lokalizacji, ale sama trasa też jest dosyć zróżnicowana i być może przez to atrakcyjna. Prosta technicznie, dość szybka, ale niebagatelne dystanse sprawiają, że wymaga dobrej wytrzymałości.
 
Kolarskie miasteczko będzie usytuowane na terenie Parku Zdrojowego w samym sercu uzdrowiska Konstancin-Jeziorna. Podobnie, jak to było przed rokiem w najbliższym sąsiedztwie dworku „Hugonówka”, tuż obok tężni.
Tam też znajdą się start i meta wszystkich dystansów wyścigu.
Na trasie tylko drobne korekty (spowodowane m.in. erozją brzegów Wisły), bez zmian, jeśli chodzi o kierunek startu i pierwsze kilometry przejazdu.
Tak samo jak w ubiegłym sezonie, ruszamy w kierunku zachodnim i udajemy się wzdłuż rzeczki Jeziorka w stronę tzw. „Cegielni”
Tutaj po prawie 3km od startu kończy się utwardzona nawierzchnia, a po kolejnym kilometrze docieramy do Chojnowskiego Parku Krajobrazowego. Od tego momentu trasa wiedzie zielonym szlakiem wokół Czarnowa, tuż przy granicy Rezerwatu Chojnów – to pierwsza okazja, aby na dobre podzielić peleton. W okolicy wsi Borowina wjeżdżamy do Lasów Słomczyńskich i Szlakiem Rezerwatów Przyrody docieramy do Słomczyna. Tam na 14km przecinamy drogę wojewódzką nr 724, po czym krótki i dość kręty zjazd asfaltem do Choinki (okoliczny zagajnik), a zaraz za nią pierwszy bufet (16km). Po około kilometrze gładkiej jazdy asfalt płynnie przechodzi w szybki, szutrowy zjazd, a 2km dalej następuje rozjazd dystansów Mini/Max.
Od tego miejsca Mini meandrując lokalnymi dróżkami między rozległymi sadami po nadrzecznych łęgach i polderach dojeżdża do Wisły. Następnie ścieżkami i dróżkami wzdłuż wałów (najpierw wiślanych, a później lokalnej rzeczki Jeziorki) wraca w kierunku Konstancina. Od wysokości Bielawy jedziemy starym nasypem kolejowym, następnie znowu wałem wzdłuż Jeziorki, a po drodze przeskakujemy kolejno ul. Mirkowską, a następnie Warszawską.
Stąd do mety już tylko około kilometra – najpierw ścieżką wzdłuż wału, a po przejeździe przez mostek finiszowa prosta do mety.
 
Dystans Max zaraz po rozjeździe również zmierza w stronę wiślanego wału, ale kieruje się na południe. Pierwsza połowa pętli Max jest dość prosta technicznie, jeśli nie liczyć sekcji nadwiślańskich ścieżek. Na pozór dość łatwe, ale kumulacja nagłych zakrętów, krótkich zjazdów i podjazdów, do tego napięta koncentracja powodują, że daje nieźle w kość nawet mocnym zawodnikom.
Od ok. 25km (po dotarciu do miejscowości Brześce) trudności zaczyna powoli przybywać. W miejscowości Moczydlów długi (niemal górski) podjazd, a następnie zaczynają się tzw. „puszczańskie klimaty”. Na początek kręty singiel między bagiennymi trawami, a później na przemian jedziemy duktami leśnymi oraz ścieżkami wijącymi się wśród zarośli. W międzyczasie okrążamy Górę Łubna, gdzie teren jest nieco pofałdowany.
Na drugiej połówce Max'a teren będzie cięższy, a wysiłek znacznie większy.
Będzie bardziej interwałowo ze względu na częste zmiany kierunku jazdy oraz nawierzchni – trochę techniki po ścieżkach wśród leśnych ostępów, dukty po igliwiu oraz szybkie szutry. Znajdą się też miejsca z niewielkimi podjazdami.
Na około 40 kilometrze swojej trasy (w okolicy Rezerwatu Obory) runda Max ponownie spotka się ze szlakiem Mini. Na 44km zawodnicy zaliczą drugi bufet, a następnie pojadą do mety tą samą drogą, co krótszy dystans.
 
Trasa długa, typowo wytrzymałościowa, zwłaszcza na Mini niewiele technicznych odcinków. W większości po twardej nawierzchni i co jest ewenementem w tym sezonie, praktycznie bez piasku. Dosyć komfortowa, jako że korzenie spotykamy sporadycznie.
Można zatem pozwolić sobie na nieco węższe opony niż dotychczas, a bieżnik uzależniony od pogody.
Jeśli będzie sucho wystarczą semi-slicki, w przypadku opadów lepszą przyczepność na wilgotnych „glinkach” zapewnią opony uniwersalne.
Ciśnienie raczej w wyższych rejestrach.
20.09.2018, 10:14
Szukaj Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości