Fotelik rowerowy na bagażnik czy do ramy?

0
6802

Kiedy dopisuje pogoda na dworze i mamy do dyspozycji wolny weekend to najlepszym sposobem aktywnego spędzania czasu będzie rodzinna wycieczka rowerowa. W tej chwili moda na zdrowy tryb życia jest wszechobecna. Mając dzieci, niekoniecznie musimy rezygnować ze sportu. Czasem jednak ciężko nam pogodzić obowiązki rodzicielskie z przyjemnością. Lekarstwem na te problemy może stać się fotelik rowerowy. Często młodzi rodzice zastanawiają się nad odpowiednim wyborem fotelika rowerowego, decydującą kwestią przy wyborze jest miejsce jego mocowania.

Szeroki wybór modeli

Obecnie na rynku dostępne są foteliki montowane bezpośrednio do rury podsiodłowej w ramie lub bezpośrednio na bagażniku. Przed zakupem należy zwrócić szczególną uwagę na to, dla jakiej wagi przeznaczony jest dany model fotelika. Znajdziemy bowiem foteliki z limitem 15 kg oraz 22 kg.

Na rynku mamy dostępnych wiele modeli natomiast firmą, która wyróżnia się na tle innych, jest Hamax. Posiada ona bogaty asortyment fotelików dziecięcych, które różnią się od siebie sposobem montażu. Jednym z polecanych modeli jest fotelik rowerowy hamax kiss.

Fotelik mocowany do ramy czy do bagażnika?

Hamax kiss to prosty i bezpieczny fotelik z mocowaniem na ramie roweru. Do jego zamocowania niepotrzebne jest posiadanie zamontowanego bagażnika i sam montaż odbywa się bardzo łatwo. Sam fotelik posiada specjalnie zaprojektowane pasy uniemożliwiające samodzielne wypięcie się z nich dziecka. Hamax kiss wyposażony został w regulowane podpórki na nogi oraz gumy mocujące stopy, które zapobiegają włożeniu małej stopy dziecka w szprychy. Stelaż, dzięki któremu montowany jest ten model fotelika hamax pełni również funkcję amortyzującą, właśnie dzięki temu dziecko może podróżować w komfortowych warunkach.

Hamax posiada w swoim asortymencie foteliki, które montuje się bezpośrednio na bagażniku. Fotelik do roweru hamax montowany do bagażnika będzie cechował się dużo większą wytrzymałością i trwałością. Taki bagażnik zazwyczaj posiada limit do 35 kg i jest to zdecydowanie więcej niż w przypadku fotelików z mocowaniem do ramy.

Jeżeli planujemy podróżować w trudniejszym i wyboistym terenie, zdecydowanie lepszym wyborem będzie fotelik montowany do ramy, ponieważ zastosowany w nim stelaż pełni funkcję amortyzatora, który zapewnia nieporównywalnie większy komfort dla dziecka w trakcie jazdy, niż będzie to w przypadku fotelika montowanego na bagażniku. Fotelik zamocowany na bagażniku jest z reguły bardzo sztywno zamontowany i sprawdzi zdecydowanie lepiej na asfaltowych odcinkach. Przy wyborze odpowiedniego fotelika należy również pamiętać, aby posiadał on elementy odblaskowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj