Jaka torba do roweru jest najlepsza?

0
2636

Jeżeli zdarza Ci się podróżować poza miastem lub lubisz dłuższe wycieczki rowerowe, prędzej czy później zdasz sobie sprawę, ile rzeczy trzeba ze sobą zabrać. Rowerowe podróże często wiążą się z koniecznością, zabrania ze sobą wielu rzeczy, takich jak woda, zapasowe ubranie, śpiwór, a nawet namiot. To wszystko zebrane razem zajmuje bardzo dużo miejsca, z tego właśnie względu plecak może czasami okazać się zbyt mały, aby to wszystko pomieścić.

Czy warto zaopatrzyć się w torbę rowerową?

Dobrym rozwiązaniem może okazać się torba rowerowa, która świetnie sprawdzi się w przypadku dużej ilości rzeczy i przedmiotów, które musimy ze sobą zabrać na wyprawę rowerową. W zależności od ilości przedmiotów, które ze sobą zabieramy, będzie zależała wielkość i rodzaj torby rowerowej.

Jakie rodzaje toreb są dostępne?

Na rynku dostępne są różne torby rowerowe z innym miejscem przeznaczonym do montażu. Torba na kierownicę będzie najlepszym wyborem w sytuacji, kiedy chcesz mieć wszystko pod ręką i ilość zabieranego ekwipunku jest niewielka. Taką torbę można również odczepić od mocowania i zabrać ze sobą. Torba na kierownicę jest również doskonałym uzupełnieniem dla użytkowania razem z większymi sakwami.

Jeżeli mamy zamiar pojechać na kilkudniową podróż, wówczas doskonałym wyborem będą duże sakwy montowane na bagażniku oferujące bardzo dużą przestrzeń bagażową. W tej chwili najlepszymi sakwami dostępnymi na rynku są sakwy Niemieckiego producenta Ortlieb oraz Polskie sakwy rowerowe marki Crosso. Obie te firmy produkują bardzo duże i sztywne sakwy rowerowe, które oferują łączną pojemność w przypadku zestawu dwóch sakw liczącą około 60 litrów i pełną wodoszczelność w każdych warunkach. W przypadku obydwu producentów jakość wykonania oraz wytrzymałość sakw jest na bardzo wysokim poziomie. Sakwy rowerowe Crosso to bardzo dobry stosunek jakości do ceny. Ortlieb pod tym względem są dużo droższe. Obie marki pozwolą na przebycie każdej dużej wyprawy rowerowej.

Jeżeli nie przewozisz ze sobą tak dużą ilość ekwipunku, wówczas możesz sprawdzić ofertę toreb na ramę. Torby rowerowe tego typu mają tę zaletę, że są schowane wewnątrz ramy roweru. To doskonały wybór dla wszystkich osób jeżdżących na rowerze okazjonalnie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj