Jaki magnez jest najlepszy?

0
1372

Wiele osób musi dostarczyć suplement diety, jakim jest magnez do swojego organizmu. Szczególnie dotyczy to kolarzy. Magnez dla kolarza jest niezbędny. Jeżeli poruszasz się na rowerze i w Twoim przypadku również zachodzi potrzeba suplementacji magnezem, musisz wiedzieć, co jest aktualnie dostępne na rynku oraz jaki dokładnie magnez potrzebujesz jako Twój suplement diety. Na wstępie musisz być świadomy, że na rynku istnieje wiele magnezów i odżywki różnych firm, natomiast prawda jest taka, że magnez magnezowi nierówny. Magnez jest suplementem, który uległ marketingowi oraz manipulacjom pojawiających się w reklamach telewizyjnych. Przyznaj się czy w ciągu ostatnich dwóch tygodni widziałeś reklamę magnezu w telewizji? No właśnie.

Pomimo wszelkich telewizyjnych i marketingowych manipulacji prawdą jest, że w społeczeństwie niedobory magnezu są w znakomitej większości obecne i wynika to głównie z nieprzestrzegania prawidłowo zbilansowanej diety, a właściwie jej całkowitego braku oraz z niespożywania niezbędnych dla naszego organizmu warzyw i picia dużej ilości kawy, która to znakomicie wypłukuje magnez z naszego organizmu. Niedobór magnezu w organizmie objawia się przede wszystkim ogólnym osłabieniem organizmu, nerwowością, skurczami mięśni oraz bardzo znaną nadpobudliwością ruchową. Nadpobudliwość ruchowa to stan, kiedy dla przykładu lata nam powieka, to właśnie znak, który daje nam nasz organizm, informując o niedoborze magnezu. Magnez jest również niezbędny do funkcjonowania naszego organizmu, poprzesz regulację ciśnienia krwi oraz poprawę metabolizmu glukozy. Badania wykazują również możliwość magnezu do zwiększenia wydolności podczas wysiłku. Z tego właśnie względu jest to jeden z niezbędnych suplementów w sporcie, a przede wszystkim w kolarstwie. Według Instytutu Żywności i Żywienia zapotrzebowanie na magnez w Polsce wynosi od 400 do 1200 mg.

Magnez dla kolarza powinien występować w przystępnej formie do spożycia i być bardzo dobrze przyswajalny. Suplementy diety takie jak magnez mają różną rozpuszczalność. Występują w znakomitej większości w postaci soli, która rozpuszczając się, uwalnia dopiero jony magnezu, które są przyswajane przez człowieka. Jeżeli chcemy kupić magnez dla kolarza, musimy kierować się przede wszystkim jego składem oraz zawartością ilości jonów magnezu. Informacje takie możemy znaleźć na opakowaniu magnezu, który chcemy zakupić. Jeżeli magnez jest dobry, powinien zawierać od 50 do 100 mg jonów na jedną tabletkę. Jeżeli na opakowaniu znajduje się informacja, że jedna tabletka zawiera 300 mg jonów magnezu, prawdopodobnie jest to nieprawda. Taka informacja może oznaczać użycie tlenków, które w rzeczywistości nie wchłoną się całkowicie.

Należy również zwrócić uwagę, jaki rodzaj magnezu zawiera kupowany przez nas produkt. Istnieją różne rodzaje magnezu. Właśnie od rodzaju użytego magnezu w produkcie zależy, jak dobrze rozpuści się on i w jakim stopniu będzie przyswajalny. Najlepszym rodzajem magnezu jest chlorek magnezu, cytrynian magnezu, asparginian magnezu, mleczan magnezu oraz węglan magnezu. Warto wspomnieć, że istniejący również tlenek magnezu jest najgorzej rozpuszczalny, a co za tym idzie, nie warto kupować produktów, które go zawierają, takie odżywki są bezużyteczne. Warto w tym miejscu nadmienić, że istotną rolę przy spożywaniu magnezu jest witamina B6. Jest ona ważna, ponieważ magnez w połączeniu z witaminą B6, zwiększa jego wchłanianie. Dobrą wiadomością jest, że obecnie dostępne formy magnezu posiadają w swoim składzie również witaminę B6. Jeżeli dużo jeździmy na rowerze, warto się zastanowić nad zakupem ostatnio bardzo popularnych shotów magnezowych, w których zawarta jest również witamina B6. Taki magnez istnieje w formie płynnej i znajduje się w małych zakręcanych tubach. Dzięki temu magnez można zabrać ze sobą i uzupełnić go w trakcie treningu kolarskiego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj