Jakie opony rowerowe do lasu?

0
5084

Jeżeli chcesz pojeździć po lesie, musisz zadbać o odpowiednie do tego celu opony. Najlepszym wyborem w tym wypadku będą opony, które z reguły są przeznaczone do rowerów górskich mtb. W większości przypadków będą to opony terenowe, z wyraźnymi kostkami i tym samym agresywnym bieżnikiem. Opona taka charakteryzuje się przede wszystkim znakomitą przyczepnością w terenie. Często wybieranymi oponami w teren leśny są opony Continental race king. Charakteryzują się one bowiem znakomitym stosunkiem ceny do jakości oraz nieporównywalnym zachowaniem się tych opon w terenie.

Agresywny bieżnik do lasu.

Kostki bieżnika w oponach przeznaczonych do jazdy typowo po lesie mogą być różnej wielkości, wysokości i w różnym ułożeniu na powierzchni opony. Opony rowerowe z bardzo gęsto ułożonymi i stosunkowo niewielkimi klockami świetnie sprawdzą się w terenie o twardej nawierzchni, ponieważ będą one oferować dobrą przyczepność oraz niewielkie opory toczenia. Opona typowo leśna powinna również doskonale radzić sobie w trudnych warunkach pogodowych oraz deszczu.

Continental race king jako dobry wybór do lasu.

Znakomity bieżnik posiada model Continental race king. Te opony mają przyzwoite właściwości jezdne w trudnych terenowych warunkach oraz podczas zmiennych warunkach pogodowych. Trudny teren leśny oraz ciężkie warunki zdecydowanie wymagają użycie opon z dużymi, wysokimi klockami bieżnika o niskiej gęstości upakowania na powierzchni opony.

W ofercie Continental ta opona rowerowa dostępna jest w dwóch rozmiarach, są to Continental race king 26 oraz Continental race king 29. Dlatego właściciele rowerów z 26-calowymi kołami oraz 29-calowymi kołami mogą cieszyć się z jazdy, korzystając właśnie z tego modelu opon. Opony te bardzo dobrze radzą sobie podczas jazdy w deszczu oraz w bardzo śliskim terenie.

Jazda po asfalcie w oponach terenowych.

Pamiętajmy jednak, że w zdecydowanej większość tego typu opony rowerowe praktycznie nie nadają się do jazdy po asfalcie, gdyż opory toczenia oraz hałas są w tym wypadku bardzo wysokie. Wspomniany model opon Continental race king w odróżnieniu od innych tego typu opon doskonale sprawdza się również na asfalcie, ponieważ bieżnik w centralnej części opony jest skupiony. To pozwala na zmniejszenie oporów toczenia po wjechaniu na asfalt.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj