Jakie opony rowerowe na polskim rynku są najlepsze?

0
90084

Właściwie dobrana opona rowerowa to bardzo ważna sprawa. Opony rowerowe są jednym z najważniejszych czynników odpowiedzialnych za nasz komfort jazdy a w szczególności bezpieczeństwo, bez które jazda na rowerze może zakończyć się nieprzyjemnie. W sklepach mamy możliwość pozyskania szerokiego wachlarza opon do każdej dziedziny rowerowej, opony rowerowe występują w różnych wariantach rozmiarowych, materiałowych oraz kolorystycznych tak aby jak najbardziej wzbogacić wybór i zachęcić na do kupna. Sami zapewne zastanawialiśmy się wielokrotnie jaka opona rowerowa będzie idealna na gładki asfalt i jednocześnie poradzi sobie w terenie, gwarantując nam komfort i dobre osiągi. Czy da się wybrać taką oponę? Przypuszczalnie będzie to bardzo trudne ponieważ mimo tak wielu opcji wyboru, producenci z reguły dedykują je na jeden rodzaj nawierzchni. Naturalnie po dłuższych poszukiwaniach każdy może odszukać coś dla siebie i będzie to jakiś kompromis właściwości.

Jest wielu producentów opon rowerowych, często są to marki które zasłynęły już dawno temu na rynku opon samochodowych takie jak Continental ale są też tacy którzy specjalizują się właśnie w tej jednej dziedzinie jest nią marka Schwalbe, jest to znany i lubiany producent opon rowerowych ze względu na swój ogromny asortyment znajdziemy tam praktycznie każdy rodzaj opony na rower to każdego stylu jazdy. 

Tych dwóch czołowych producentów opon rowerowych ma swojej kolekcji do zaoferowania mnogość modeli z zastosowaniem np. na piach czy inny ciężki teren, w tym przypadku Schwalbe może pochwalić się oponą rowerową np. Marathon, której przeznaczeniem jest zastosowanie w rowerach trekkingowych i miejskich. Tak samo marka Continental może pochwalić się oponami rowerowymi takimi jak bardzo szybkie opony continental 4000, które znajda idealne zastosowanie jako opona szosowa, przy minimalnych oporach toczenia oraz pełnej kontroli trakcji.  Idą dalej tym krokiem każdy z producentów oferuje unikatowe technologie oraz wysoką ochronę antyprzebiciową. 

Schwalbe ma do zaoferowania dla tych co oczekują dobrej wydajności w mieście i dobrej ochrony, model Big Apple oraz Delta Cruiser, które zostały zaprojektowane tak aby zapewniały dobrą wydajność i stabilność na drodze przy dobrym poziomie ochrony antyprzebiciowej to jedne z najpopularniejszych modeli w kategorii opon trekkingowych.

Warto też wspomnieć o takich modelach jak Schwalbe Fat Albert, które charakteryzują się precyzyjnie dopasowana konstrukcją w wersji opony na tył i przód aby maksymalnie zwiększyć wydajność jazdy. Wobec aktualnego stanu opon rowerowych nie musimy ograniczać się tylko do prędkości lub stabilności w trudnym terenie, możemy połaczyć te dwa aspekty i wybrać opony przełajowe takie jak znany i lubiany model Schwalbe G One Speed.

Oczywiście jeżeli nasza jazda jest mniej wymagająca i chcemy pójść na kompromis osiągów i wydajności w terenie przy jednoczesnym utrzymaniu przyzwoitego poziomu wytrzymałości, warto zapoznać się z modelem Schwalbe Marathon Racer, całość możemy zamknąć na modelu Schwalbe Smart Sam, który potrafi zaskoczyć swoim osiągami oraz wytrzymałością w terenie.

To zaledwie kilka modeli opon a nawet teraz mogli byśmy zastanawiać się, która opona będzie lepsza i na co warto postawić przy jej kupnie. Do całości zestawienia możemy dołączyć również producenta Mitas (niegdyś znana marka Rubena) i tutaj możemy dokonać ciekawego zakupy ponieważ producent mocno aktualizuje swoje zasoby opon rowerowych i obecnie możemy wybrać coś dla siebie spośród opon szosowych, do rowerów górskich, miejskich i nie tylko.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj