Jakie pedały platformowe wybrać?

0
2142

Pedały platformowe to pedały w które mówiąc prosto, nie trzeba się wpinać tak, jak to jest w przypadku pedałów SPD. Pedały platformowe należą do podstawowego wyposażenia większości rowerów tradycyjnych oraz górskich, bez nich nie ma możliwości jazdy rowerem. Ich największą zaletą jest ich uniwersalność i możliwość używania z praktycznie każdym obuwiem, również codziennym czy nawet sandałami. Pedały platformowe wyposażane są zazwyczaj w specjale piny lub inne elementy pomagające utrzymać but na ich powierzchni. Z przyjemnością chciałbym polecić Ci pedały Dartmoor, które są tutaj faworytem, jeżeli chodzi o pedały platformowe.

Wady pedałów platformowych

Największym minusem klasycznych pedałów platformowych to fakt niskiego przekazywania energii za ich pomocą. Można w nich pedałować, jedynie naciskając stopą na platformę, dla porównania w przypadku pedałów SPD, ruch odbywa się poprzez nacisk oraz podciąganie nogą do góry. Wadą jest również to, że podczas jazdy w deszczu, błocie albo w innym trudnym terenie często zdarza się, że noga ześlizguje się z pedałów. Aby jak najbardziej ograniczyć ryzyko powstawania takich sytuacji, producenci stosują piny, które znajdują się na powierzchni platformy, które realnie niwelują taką ewentualność. Pedały Dartmoor posiadają takie piny, które zgodnie z wszelkimi opiniami sprawują się znakomicie w terenie.

Zastosowanie pedałów platformowych

Pedały platformowe stosuje się głównie w jeździe górskiej, szczególnie ekstremalnej, gdzie stabilne i pewne trzymanie jest niezbędne. Ważna jest tutaj również możliwość szybkiego zdjęcia nóg z pedałów. Zdecydowanym faworytem w produkcji tego typu pedałów jest firma Dartmoor.

Wybór odpowiedniego modelu platform

W swojej ofercie Dartoor posada kilka modeli. Pedały Dartmoor candy, cookie czy stream powinny zadowolić nie jednego rowerzystę. Wykonane są z różnych materiałów, zaczynając od aluminium i kończąc na kompozycie. Dostępne są one również w przeróżnych wariantach kolorystycznych.

Nie wprawionym użytkownikom polecamy jednak dużą ostrożność podczas pierwszych jazd z platformami Dartmoor wyposażonymi w kolce. Trzymają stopę doskonale, ale kiedy noga ześlizgnie się z platformy, może to mieć dość bolesne skutki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj