Lampki rowerowe przegląd

0
1155

Oświetlenie rowerowe to temat, który powinien nam się nasunąć w momencie kupna roweru w pierwszej kolejności to podstawowy element bezpieczeństwa szczególnie po zmroku, nie wyobrażam sobie korzystać z roweru bez lampki rowerowej ponieważ może się to skończyć wypadkiem dla nas samych o co gorsza osób trzecich, jest to jazda wysoce nieodpowiedzialna dlatego lampki rowerowe to coś koniecznego z sortymentu akcesoriów rowerowych.

Jednak wybór oświetlenia to nie może być taka oczywista sprawa że kupujemy pierwsza lepsza tania lampkę z supermarketu, która przypuszczalnie nie spełni wyznaczonego jej zadania, musimy pamiętać że właściwie dobrane oświetlenie to dobre oświetlenie o wydajnych trybach świecenia, uniwersalnym systemie mocowania oczywiście czym mniejszy gabaryt tym lepiej a możemy do tego uzyskać jeszcze przyzwoity poziom wodoodporności dla polepszenia żywotności lampki. Warto więc pamiętać by wybrać produkt markowego producenta, który zachowuje wszystkie określone standardy wydajności oraz bezpieczeństwa. Producenci z roku na rok ciągle ulepszają swoje oświetlenie tak aby uwydatnić pracę, wdrażać nowe technologie oraz zapewnić jeszcze wyższy poziom bezpieczeństwa.

Możemy wyróżnić kilka naczelnych marek produkujących lampki rowerowe jednymi z najpopularniejszych będą niewątpliwie Cateye, Busch Muller oraz marka Sigma, bazując na tych trzech markach bez problemu możemy wybrać idealne oświetlenie dla naszego roweru. Jednym z najważniejszych elementów przy właściwym wyborze lampki jej jej moc świecenia, pospolicie przyjęty standard w warunkach miejskich to około 150 lumenów w przypadku przedniej lampki, osobiście polecił bym zakup mocniejszej lampki ponieważ 150 to takie konieczne minimum. Warto zwrócić na kąt świecenia w jaki sposób światło pada na otaczające nas obiekty czy nie jest ono zbyt mocno punktowe, ponieważ to może znacznie ograniczyć naszą widoczność. Również większa ilość trybów świecenia może okazać się bardzo przydatna w zróżnicowanych warunkach. Dobrze jest jeżeli lampka którą planujemy kupić jest odpowiednio zabezpieczona przed wodą oraz ewentualnym upadkiem tak aby nie uległa znacznemu uszkodzeniu.  Jednym z końcowych aspektów powinien być sposób zasilania wybranej lampki, w zależności od modelu może to być akumulator lub baterie.

W dalszej części krótkiego podsumowania na temat lampek rowerowych wymienimy kilka modeli które mogą okazać się ciekawą propozycją, marka Cateye to głównie na niej się skupimy, ma nam do zaoferowania naprawdę bogate zestawienie lampek do którego możemy nadmienić modele takie jak: Cateye SL, Cateye Rapid oraz Cateye Omni. Pierwszy z modeli nam do zaoferowania spora ilość bardzo poręcznych lampek na przód i tył roweru, które charakteryzują się bardzo prostym systemem montażu, nie zapominajmy że zdecydowana większość lampek to wydajne diody Cateye led. Kolejna grupa to Cateye Rapid, która podobnie jak poprzednik charakteryzuje się niewielkimi gabarytami, innowacyjna konstrukcją oraz wysoką wydajnością. Jeżeli szukamy oświetlenia wydajnego na przód i tył, które zabierze nam minimum miejsca a także oferuje niewielką wagę to tutaj Cateye Omni idealnie spełni swoją rolę dzięki niewielkim gabarytom, lekkiej konstrukcji oraz silnym diodom LED, które zapewnią nam szeroki kąt widzenia.

Co najważniejsze koszt takiego oświetlenia w zestawie przód i tył nie przekracza 80-90zł a więc to stosunkowo nie duży koszt biorąc pod uwagę możliwości, jakość i bezpieczeństwo, które otrzymujemy kupując markową lampkę rowerową.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj