Obowiązkowe wyposażenie roweru.

0
1037

 Rower jest doskonałym i ogólnodostępnym środkiem lokomocji, używanym przez sporą grupę ludzi Do poprawnego działania wymaga on wielu komponentów natomiast, aby jazda była komfortowa, można wyposażyć się w dodatkowe akcesoria rowerowe.

Jednym z najpotrzebniejszych części rowerowych w rowerach są łańcuchy rowerowe, które mogą osiągać różne szerokości oraz długości. W zależności od konkretnych typów rowerów dobiera się do nich inne łańcuchy rowerowe. Rowerowa kaseta Shimano może posiadać dużą ilość zębatek lub małą ilość zębatek. Właśnie od ilości zębatek na kasecie rowerowej zależy, ilu rzędowy jest napęd. Jeżeli posiadamy napęd dziewięciorzędowy, wówczas łańcuchy rowerowe muszą być dobrane właśnie do tej ilości przełożeń.

Jeżeli posiadamy kasetę rowerową w ilości jedenastu zębatek, czyli jedenastu rzędów i założymy do niego łańcuch ośmiorzędowy, to taki napęd nie będzie pracował prawidłowo, ponieważ łańcuch ośmiorzędowy będzie zbyt szeroki w stosunku do jedenastorzędowej kasety. W związku z tym nie będzie możliwa jazda rowerem ani z całą pewnością zmiana przełożeń podczas jazdy pod górę. Z tego właśnie względu dobranie i zakup odpowiedniego łańcucha rowerowego do posiadającego napędu jest tak bardzo istotna.

Jeżeli zależy nam na komfortowej jeździe rowerem, musimy kupić odpowiednie opony rowerowe. To właśnie od nich zależy, jak nasz rower będzie się zachowywał na drodze. Odpowiednio dobrane opony rowerowe zapewnią nam bezpieczeństwo na sypkiej nawierzchni, a nawet podczas deszczu.

Ważne jest, aby przy wyborze opon kierować się ich rozmiarem, który będzie pasował do naszego roweru oraz rodzajem bieżnika. Bieżniki dostępne w oponach mogą być delikatne lub bardzo agresywne. Ten pierwszy rodzaj bieżnika doskonale sprawdza się na asfalcie oraz wszelkich ubitych ścieżkach, natomiast agresywny bieżnik posiadający duże klocki będzie doskonałym wyborem do roweru górskiego, na którym będziemy pokonywać trudne odcinki w zróżnicowanym terenie.

Wybierając się na weekendową przejażdżkę, warto wyposażyć się w różne przydatne akcesoria rowerowe. Jednym z nich są pompki rowerowe, które są obowiązkowym wyposażeniem każdego rowerzysty. Posiadanie pompki pozwala na dopompowanie brakującego powietrza w oponach oraz w razie awarii na wymianę dętki i napompowanie koła, aby móc spokojnie dotrzeć do domu. Jeżeli nie będziemy posiadać pompki rowerowej, wówczas narażeni będziemy na dłuższy postój na trasie w razie awarii i przebicia opony, możemy być wówczas również zdani na łaskę innych rowerzystów. Problem pojawić się może wtedy, gdy trasa, na której będziemy się znajdować, nie będzie zbyt często uczęszczana.

Jeżeli zabieramy ze sobą dużo rzeczy i przedmiotów, musimy się wówczas zastanowić jak to wszystko spakować. W takim przypadku przydać się mogą nowoczesne torby rowerowe. Dzięki nim z łatwością zabierzemy ze sobą wszystkie najpotrzebniejsze rzeczy. Dla wszystkich rowerowych turystów polecam zaopatrzenie się w sakwy rowerowe, które posiadają bardzo dużą pojemność, oraz wiele przegródek ułatwiających spakowanie się na dłuższy rowerowy wyjazd.

Wybierając się w dłuższą podróż rowerową, należy zabrać ze sobą niezbędne części rowerowe, które mogą uszkodzić się na trasie. Jeżeli wybieramy się w odległe miejsce z dala od cywilizacji, wówczas zakup nowej części bądź znalezienie serwisu rowerowego może nie należeć do łatwych zadań. Właśnie dlatego czasem warto wozić ze sobą różne przydatne części rowerowe, aby być przygotowanym na każdą awaryjną sytuację.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj