Pokrowiec rowerowy – jaki kupić?

0
1757

Warunki atmosferyczne to decydujący element odnośnie jazdy oraz przechowywania roweru, wielu z nas zapewne rower przechowuje lub chciałoby przechowywać na balkonie. Jednak pytanie jak przechowywać? Czy pokrowiec na rower pomoże w utrzymaniu dobrego stanu naszego roweru? Oczywiście pokrowiec ma nam posłużyć nie tylko jako schowek na rower w niekorzystnych warunkach ma on również, pomóc w ochronie roweru w trakcie jego transportu.

Jednak trzymanie roweru na balkonie mimo oszczędności miejsca nie jest dobrym rozwiązaniem ze względy na niekorzystne warunki mimo nawet najlepszych pokrowców woda i tak może się skraplać do środka pokrowca na rower a jeżeli przyjdzie niska temperatura to niestety mróz tylko pogorszy sprawa może dość do znacznego osłabienia samego pokrowca, nawet zniszczenia go dodatkowo sam rower dala jest narażony na złe działanie wody i niskiej temperatury co również może spowodować mocne uszkodzenie. Czy powinniśmy kupić osobny pokrowiec do transportu roweru? Pokrowce na rower z reguły różnią się tym że mogą być składane lub nie konstrukcja z wbudowanym stelażem zapewnia o wiele le lepszą ochronę w trakcie transportu lecz zajmują zdecydowanie więcej miejsca.

Na co powinniśmy zwrócić uwagę kupując pokrowiec do roweru? Na pewno na wymiary w zależności od wielkości roweru i jego kół, tutaj akurat mamy dosyć szeroki wybór i nie powinniśmy mieć z tym żadnego problemu, oczywiście jeżeli chcieli byśmy chować więcej niż jeden rower wtedy już musimy poszerzyć nasza perspektywę wybory o pokrowiec na dwa rowery. Oczywiście nie musimy się ograniczać wyłącznie do pokrowców na rower jeżeli zależy nam na bardziej doraźnej ochronie lub potrzebujemy okryć kilka rowerów, to tutaj z pomocą może nam przyjść plandeka na rower. Czy warto w takiej sytuacji kupować pokrowiec na rower ? Oczywiście że tak ponieważ mimo uwag pokrowce doskonale spełniają swoja funkcje ochrony w określonych warunkach jeżeli chcemy przechowywać rower w miejscu zadaszonym ale nie chcemy bu zanadto się brudził lub był narażony na uszkodzenia od innych przedmiotów to pokrowiec rowerowy w pełni spełni swoją rolę. W sytuacji kiedy koniecznie chcemy przechowywać rower także zimą możemy szukać odpowiednie propozycji wśród pokrowców zimowych, takie pokrowce są dodatkowo wzmocnione na bardziej surowe warunki a ich wodoodporność jest jeszcze większa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj