Rodzaje opon rowerowych

0
407940

Dokonując przeglądu naszego roweru, często nie zwracamy uwagi na jego ogumienie. To bardzo duży błąd, ponieważ to właśnie ten element, na który często nie zwracamy uwagi, ma ogromne znaczenie nie tylko z punktu widzenia naszego komfortu z jazdy, ale również samego bezpieczeństwa podróżowania. To od nich zależy czy w terenie, w którym się poruszamy, czy będzie podróżowało się efektywnie, czy też wręcz odwrotnie. Właściwie dobranie odpowiedniego ogumienia wcale nie należy do najłatwiejszych. Z pomocą przychodzi marka Schwalbe i model opon uniwersalnych, czyli powszechnie znany i ceniony Schwalbe marathon.

Opony rowerowe dostępne na rynku

Na rynku znajdziemy bardzo wiele opon rowerowych znacznie różniących się od siebie nie tylko cenami, ale również rozmiarem, przeznaczeniem czy rodzajem bieżnika. Jednym z czołowych producentów opon rowerowych jest niemiecki producent Schwalbe. Opony tego producenta cechują się bardzo dobrym stosunkiem jakości do ceny, jak również funkcjonalnością oraz jakością wykonania. O wyborze opony w pierwszym punkcie decyduje jej wielkość, która musi zostać dopasowana do obręczy oraz jej grubość, która nie może być większa niż przestrzeń dostępna w widelcu naszego roweru. Reguła mówi, że im cieńsza jest opona, z mniej agresywnym bieżnikiem, tym mniejsze opory toczenia odczujemy na drodze. Doskonałym wyborem tutaj są opony typu „semi-slick” Dzieje się tak, ponieważ mniejsza powierzchnia kontaktu z podłożem spowoduje, że opona znacznie lepiej toczy się po nawierzchni. W przypadku cienkiej opony w terenie oraz na śliskiej nawierzchni nie będzie już tak kolorowo, wybierając jazdę w takim terenie, należy wybrać grubszą oponę z bardziej agresywnym bieżnikiem.

Uniwersalne opony rowerowe

Jeżeli chciałbyś wybrać opony rowerowe, które będą uniwersalne i które z powodzeniem sprawdzą się na płaskiej nawierzchni, jak również w trudnym terenie to zdecydowanie polecam model Schwalbe marathon. Opony wyprodukowane są z myślą o uniwersalności. W trosce o nasze bezpieczeństwo Schwalbe wyposażyło te opony we wkładkę antyprzebiciową, która zapobiega wbiciu się niechcianych ciał obcych w naszą oponę i przebicie dętki rowerowej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj