Rower do 2000 zł

0
2689

Wymieniona wyżej kwota jest swego rodzaju kompromisem między opłacalnością zakupu a jakością roweru, jednocześnie z zachowaniem rozsądku. Analizując jaki rower kupić, żeby służył nam przez lata, warto pamiętać o tym, że kupno roweru za kilkaset złotych jest dość ryzykowne. Dlaczego? Ponieważ nie możemy w takim wypadku liczyć na dobrą, a już na pewno nie na wysoką, jakość komponentów. A przecież ma to też bezpośrednie przełożenie nie tylko na komfort, ale też na bezpieczeństwo jazdy. Oczywiście w każdym pułapie cenowym należy mieć realistyczne oczekiwania co do jakości i trwałości komponentów, również w tym do 2000zł.

Przejdźmy od razu do konkretów. Rowery do 2000 zł z kategorii MTB z reguły mają koła wielkości 27,5 lub 29 cali. Dodatkowo dominują hamulce tarczowe. Znane marki takie jak Tektro, Shimano czy Hayes oferują sprawdzone hamulce tarczowe mechaniczne w tym przedziale cenowym. Amortyzator jest praktycznie nieodłączną częścią komponentów tego typu jednośladów. Nie są może najwyższej jakości, ale czynią jazdę bardziej komfortową, niż na sztywnym widelcu. Oczywiście ceny katalogowe to jedno, a okazje czy wyprzedaże to co innego. Dlatego warto być czujnym i szperać w internecie – a nuż trafi się na atrakcyjny rower do 2000 zł, na przykład ze starszego rocznika, który technologicznie tak naprawdę w niczym nie ustępuje rowerom z rocznika bieżącego.

Szosówka do 2000 zł i spełniająca rozsądne wymagania nie jest taka łatwa do znalezienia. Często zdarza się, że podejmując ostateczną decyzję o zakupie przekracza się założony budżet o kilkaset złotych, ale warto. W tej kategorii sprawdzonym producentem będzie Merida (np. Race 80) z aluminiową ramą i karbonowym widelcem.

Jaki rower łączy w sobie cechy górala i roweru szosowego? Oczywiście rower crossowy. Ceni się go głównie za jego uniwersalność. Umożliwia jazdę na różnego rodzaju podłożach – od terenów nieutwardzonych po drogi miejskie. Jest wygodniejszy od szosówki, bo nie trzeba się na nim tak kulić, a jednocześnie pojedziemy na nim szybciej, niż na rowerze MTB. Kross Move 2.0 byłby dobrą propozycją dla tych widełek cenowych. Ma aluminiową ramę, koła 28 cali, osprzęt i hamulce od Shimano. Występuje w dwóch wariantach, męskim i damskim.

Jeżeli decydujemy się na rower trekkingowy w cenie do 2000 zł, możemy spodziewać się naprawdę bogatego dodatkowego wyposażenia. Rama oczywiście aluminiowa, amortyzowana sztyca, miękkie siodełko. Najlepiej jest wybierać markowe wyposażenie dodatkowe, takie jak błotniki, oświetlenie na dynamo (bezpośrednio w piaście), bagażnik umożliwiający zamocowanie sakw po bokach oraz osprzęt Shimano.

Niezależnie od tego na jaki model padnie nasz wybór, możemy być pewni, że renomowani producenci stale pracują nad poprawianiem jakości jednośladów w swojej ofercie, zarówno pod względem geometrii, jak i trwałości komponentów. Wszystko po to, żeby ulepszyć komfort i bezpieczeństwo jazdy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj