Rower do 2500 zł

0
1405

Dla większości użytkowników decydującym czynnikiem przy wyborze najlepszego roweru jest jego cena. Jaki rower kupić, gdy mamy do dyspozycji trochę większy budżet? Rower do 2500 zł może być tym, który będzie nam służyć przez lata i towarzyszyć w wielu wyprawach. Nawet jeśli z przykrością stwierdzamy, że nie jest to kwota, na którą możemy sobie pozwolić, jest jeszcze kilka wyjść. Istnieje możliwość kupna roweru na raty lub można poczekać na wyprzedaże z końcem sezonu. Niestety ostatnia opcja idzie w parze z ryzykiem, że naszego wymarzonego roweru może już nie być.

Typ roweru oczywiście chcemy dobrać odpowiednio do tego, gdzie najczęściej będziemy nim podróżować. I tak odpowiednio rowery do 2500 zł górskie (inaczej MTB) będą się świetnie nadawać do pokonywania trudnych tras, takich jak lasy, błoto, kamienie, piasek. Mają szerokie opony i głębszy bieżnik, są dość lekkie i nie posiadają dodatkowego wyposażenia. Takie wyposażenie oczywiście można dokupić, jednak należy pamiętać, że będzie się to wiązać z wzrostem wagi naszego jednośladu. Odczujemy to na pewno kiedy trzeba będzie wnieść go gdzieś pod górkę lub po schodach. Warto zajrzeć do oferty producenta Trek.

W przeciwieństwie do górala, rower szosowy nie nadaje się wcale na wypady poza asfalt. Jest on stworzony do mknięcia po równej powierzchni z dużą prędkością. Pozycja, do jakiej zmusza nas geometria ramy, jest bardzo aerodynamiczna. Marka Merida oferuje atrakcyjne rowery szosowe w cenie właśnie około 2500 zł. Na przykład model Race 80 waży poniżej 10kg, co jest dużą zaletą.

Rowery miejskie łączą w sobie funkcjonalność i przyjemny dla oka wygląd. Jaki rower miejski można nabyć w tym przedziale cenowym? Do wyboru mamy koła o średnicy 26 lub 28 cali. Wysoko umieszczona kierownica pozwala przybrać wyprostowaną pozycję, co daje nam duże pole widzenia, bardzo istotne w ruchu miejskim, gdzie oczy trzeba mieć praktycznie dookoła głowy. Siodełko w rowerze miejskim jest bardzo wygodne, a koszyk z przodu umożliwia komfortowe przewiezienie zakupów czy rzeczy osobistych, bez obaw o to, że je gdzieś po drodze zgubimy. Bardzo piękne modele rowerów miejskich oferuje polski producent Creme.

Nie zapominajmy o rowerach crossowych i trekkingowych. To świetny wybór dla osób, które od czasu do czasu lubią zrobić wypad za miasto, żeby pooddychać świeżym powietrzem i podziwiać widoki. Waga takiego roweru to około 17kg, zatem nie waży tyle, co rower miejski. Zazwyczaj jest wyposażony w bagażnik i błotniki, co czyni go odpowiednim do wycieczek za miasto. Tutaj znowu naprzeciw potrzebom wychodzi producent Merida, na przykład model Crossway 100 z wysokiej jakości komponentami od Shimano.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj