Rower na komunię.

0
1921

Wraz z rozpoczynającym się okresem wiosennym rozpoczynają się również uroczystości kościelne w postaci pierwszej komunii świętej dzieci. Nieodłączną tradycją w Polskim społeczeństwie jest obdarowywanie dzieci na komunię prezentami. Od bardzo długiego czasu jednym z najczęściej oczekiwanych przez dzieci prezentów i równocześnie pierwszym na liście jest rower na komunię.

Rowery na komunię są najpopularniejszymi prezentami, ponieważ jakby nie było, jest to pierwszy w życiu dziecka jednoślad. Właśnie z tego względu rower komunijny powinien być zakupiony w dobrym sklepie rowerowym. W żadnym przypadku nie powinniśmy dokonywać zakupu roweru w supermarketach. Dostępne tam rowery pozostawiają wiele do życzenia. W tego typu sklepach pomimo niskiej ceny rower taki może stanowić zagrożenie dla dziecka. Warto więc zastanowić się dobrze nad zakupem roweru, aby sprawić dziecku przyjemność i bezpieczeństwo. Rowery komunijne powinny sprawiać dziecku przyjemność z jazdy, ponieważ będzie to jego pierwszy jednoślad.

Jaki rower na komunię dla dziecka?

Jeżeli jesteśmy zdecydowani, że prezentem dla dziecka będzie rower, warto zrobić rekonesans i dowiedzieć się jakie dziecko ma preferencję i oczekiwania. Chodzi tutaj przede wszystkim o rodzaj roweru, jaki podoba się dziecku oraz gdzie i w jakich okolicznościach będzie on jeździł. W zdecydowanej większości najlepszym wyborem będzie rower górski, ponieważ jest uniwersalnym rowerem, który sprawdzi się równie dobrze na asfalcie oraz w bardziej zróżnicowanym terenie, na przykład podczas rodzinnego weekendowego wyjazdu. Pamiętajmy, że bardzo ważne jest zadowolenie dziecka z ofiarowanego prezentu. W klasie rowerów dziecięcych mamy do wyboru rozmiary kół 24″ i 20″. W Tych rozmiarach dostępne są rowery górskie oraz rowery miejskie.

Jaki rower na komunię dla chłopca? Zdecydowanie rower górski będzie doskonałym wyborem. Jeżeli natomiast zastanawiamy się jaki rower na komunię dla dziewczynki będzie odpowiednim pomysłem, wówczas wybierzmy rower miejski. Pamiętajmy, aby wybierać tylko modele z pełnym wyposażeniem, takim jak błotniki, dzwonek i niezbędne oświetlenie. Bardzo ważną sprawą jest również możliwość regulacji wysokości siodełka oraz kierownicy. Kupując rower z dostępną regulacją, posłuży on dziecku przez znacznie dłuższy czas.

Obecnie dostępne rowery dziecięce są oferowane w różnych wersjach dla chłopców i dla dziewczynek, weźmy to pod uwagę przy zakupie. Obie wersje różnią się od siebie równie pod względem konstrukcji ramy oraz przede wszystkim kolorystyką. W przypadku chłopców będą to stonowane i ciemne kolory, natomiast w przypadku dziewczynek do wyboru mamy zdecydowanie bardziej kolorowe rowery, często z dziewczęcymi motywami kwiatowymi lub innymi. Ceny nowych rowerów wahają się od 500 do 1000 zł. Ta kwota dla wielu może wydawać się bardzo wysoka, dlatego warto się zastanowić nad zrzutką wśród gości. Dużo lepiej jest złożyć się z członkami rodziny i kupić jeden, ale porządny rower niż kupić taniego „marketowca”. Dzieci wbrew pozorom również znają się na rowerach i może się okazać, że dziecko pozna tanią podróbkę, a co za tym idzie, sprawimy dziecku zawód, zamiast uszczęśliwić go tym prezentem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj