Trasy rowerowe – Kujawsko-Pomorskie

0
1569

Jedną z niebywałych atrakcji województwa kujawsko-pomorskiego są szlaki rowerowe, które prowadzą przez bogate w roślinność krajobrazy tego regionu. Trasy rowerowe w kujawsko-pomorskim znajdują się tutaj w dużej liczbie i oferują ciekawe zróżnicowanie terenu oraz wiodą przez ciekawe miejsca o charakterze historycznym i kulturowym. Każdy miłośnik dwóch kółek znajdzie tutaj coś dla siebie. Poniżej przedstawiam wyłącznie trzy z wielu tras rowerowych, które oferuje nasze piękne kujawsko-pomorskie.

Trasa rowerowa Bydgoszcz – Koronowo

Jest trasą, która łączy Bydgoszcz z Koronowem. Ten szlak rowerowy cieszy się dużą popularnością i można na niej spotkać wielu rowerzystów. W zdecydowanej większości trasa prowadzi po dawnym torowisku kolejki wąskotorowej. Właśnie z tego względu na trasie możemy dotrzeć do najbardziej atrakcyjnego miejsca na całej trasie, jakim jest dawny most kolejki wąskotorowej położonym nad Brdą. Trasa ta rozpoczyna się przy skrzyżowaniu ulic Koronowskiej i Opławieckiej. Ścieżka prowadzi w znakomitej większości przez las, aby później zmienić się w asfalt w okolicy Tryszczyna, następnie możemy odwiedzić dworek Leona Wyczółkowskiego w Gościeradzu, a dojeżdżając do Koronowa, zwiedzić rynek i stare miasto. Cała trasa wynosi około 18 kilometrów długości. Ten szlak rowerowy jest doskonałym wyborem dla każdego, a przede wszystkim dla rodzin z dziećmi. Na pochwałę zasługuje również znakomite oznakowanie oraz zabezpieczenie niebezpiecznych miejsc barierkami.

Trasa rowerowa Toruń – Unisław

Trasy rowerowe w kujawsko-pomorskim otwiera również trasa rowerowa Toruń – Unisław. Jej długość wynosi 22 kilometry. Na trasie tej ścieżki mamy możliwość odwiedzenia Zamku Bierzgłowskich. Zamek ten jest jedną z najstarszych, obronnych budowli krzyżackich wybudowanych w latach 1270-1305 w miejscu wcześniejszego grodu z 1260 r. który został zniszczony przez Litwinów w 1263 roku. Trasa należy do bardzo łatwych technicznie, ponieważ prowadzi w zdecydowanej większości nowo wybudowaną ścieżką rowerową o szerokości 2,5 metra.

Trasa rowerowa wzdłuż Wisły – Wiślana trasa rowerowa

Wiślana trasa rowerowa łączy osiem województw szlakiem wzdłuż największej polskiej rzeki, jaką jest Wisła. Wiślana Trasa Rowerowa ma 1200 kilometrów długości i pokazuje niezrównane piękno jednej z ostatnich wielkich, dzikich rzek w Europie. Tylko w naszym województwie kujawsko-pomorskim trasa ma długość 450 kilometrów. Wiślana trasa rowerowa to bardzo dobrze oznakowany szlak, który wytyczono po obu stronach Wisły wzdłuż całej jej biegu przez województwo kujawsko-pomorskie. Łączy ona największe miasta w regionie: Włocławek, Toruń, Bydgoszcz, Świecie, Chełmno i Grudziądz. Wraz z połączeniami kolejowymi między tymi miastami, tworzy ona liczne możliwości wytyczania tras w formie pętli. Trasy na rower można podzielić na dwa odcinki. Po stronie lewej brzegu Wisły, czyli od Świecia do Włocławka oraz po prawej stronie brzegu Wisły od Dobrzynia nad Wisłą, aż po Grudziądz. Bez względu na wybraną przez nas opcję, na trasie odnajdziemy wiele pięknych krajobrazów oraz atrakcji wartych odwiedzenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj