Trasy rowerowe – Mazury

0
1745

Mazury oferują wiele wspaniałych tras rowerowych. Szlaki rowerowe są tutaj ogólnodostępne i bardzo często uczęszczane przez rowerzystów z całego kraju w ramach wypoczynku. Mazury są bogate w popularne trasy. Zbliżająca się majówka jest doskonałym pretekstem, aby wybrać się w tutejsze Mazurskie rejony na rowerze, aby poznać trasy rowerowe.

Jeżeli zamierzamy poruszać się po tutejszych trasach, warto zaopatrzyć się w dobre i porządne opony rowerowe takie jak Schwalbe racing ralph lub Schwalbe hurricane. Wielu rowerzystów korzysta tutaj również z modelu typowo turystycznego, jakim są opony Schwalbe land cruiser. Poniżej przedstawiam cztery propozycje atrakcyjnych tras rowerowych, które są dostępne na Mazurach.

Pętla Wojnowska

Pętla Wojnowska jest drugą pod względem długości ścieżką rowerową na Mazurach. Liczy ona długość 40,2 kilometra. Szlak rowerowy rozpoczyna się w Centrum Informacji Turystycznej i Promocji w Rucianem-Nidzie. Trasa Pętli Wojnowskiej to: Ruciane-Nida – Wojnowo – Gałkowo – Kadzidłowo – Nowy Most – Iznota – Wygryny – Guzianka – Ruciane-Nida. Szlak prowadzi po bardzo zróżnicowanym terenie oraz nawierzchniach. Są tutaj dostępne asfaltowe drogi, jak również piaszczyste drogi prowadzące przez pola czy pastwiska. Po drodze możemy zobaczyć Krutynię, czyli rzekę, która tworzy szlak kajakowy uznawany za jeden z najpiękniejszych nizinnych szlaków kajakowych Europy. Na trasie tej pętli odwiedzimy również Mazurski Park Krajobrazowy.

Pętla Nidzka

Szlak rowerowy, który się tutaj znajduje, liczy łącznie 50 kilometrów i jest jednym z trudniejszych. Na tej trasie nie porusza się zbyt wielu rowerzystów. Mimo wszystko warto podjąć wysiłek, bo na tym szlaku leżą najciekawsze miejsca w okolicy takie jak Leśniczówka Pranie, gdzie znajduje się muzeum poświęcone Gałczyńskiemu, miejscowość artystyczna Krzyże czy wioska Wiartel w Karwicy. Popularne trasy rowerowe również przebiegają przez ten odcinek. Część trasy pętli Nidzkiej przebiega nad samym brzegiem jeziora Nidzkiego i jest to najbardziej malownicze po względem przyrody miejsce.

Trasa rowerowa Pętla Bełdany

Szlak rowerowy Pętla Bełdany liczy sobie niespełna 40 km. Trasa rowerowa jest tak obfita w atrakcje, że swobodnie można na nią poświęcić cały dostępny dzień i podziwiać dodatkowo piękno Mazur. Trasa rozpoczyna swój bieg w Ruciane-Nida  i przebiega dalej przez miejscowości Guzianka – Wejsuny – Onufryjewo – Popielno – Wierzba – Iznota – Wygryny – Guzianka i wraca do Ruciane-Nida.

Rowerowy Szlak Herbowy

Szlak rowerowy liczy długość 25 kilometrów i na jej trasie znajduje się ekstremalny odcinek. Szlak rozpoczyna się i kończy w Kętrzynie, a jego centralnym punktem jest Góra Herbowa, na której znajduje się atrakcyjny kamień z żeliwnym herbem tego miasta. Na tej trasie mamy możliwość zwiedzić pradawne dwory takie jak w Widykajmach, Sławkowie i Nakomiadach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj