Trenażery Elite porównanie

0
3599

Trening na rowerze może być znacznie utrudniony szczególnie w okresie później jesieni, zimy i wczesnej wiosny. Polski klimat bywa wtedy najbardziej kapryśny i w wielu przypadkach zniechęca do podjęcia treningów na powietrzu. Warunki atmosferyczne na przełomie roku nie zawsze umożliwiają bezpieczne poruszanie się po drogach. Wszechobecne oblodzenie nawierzchni, niska temperatura oraz silne opady deszczu nie tworzą miłej i sprzyjającej atmosfery do przeprowadzenia zaplanowanego treningu. Z pomocą wówczas przychodzi trenażer Elite.

Zakup trenażera rowerowego

W takiej sytuacji warto zastanowić się nad zakupem trenażera rowerowego. Trenażery rowerowe potrafią znakomicie symulować jazdę na rowerze. Bywa również, że potrafią one w bardzo dużym stopniu ją zastąpić jazdę na zewnątrz w okresie jesienno-wiosennym. Stając przed wyborem właściwego trenażera pod własne treningi, należy zwrócić szczególną uwagę na kilka znaczących różnić pomiędzy poszczególnymi modelami. Najważniejsze, aby wybrany trenażer był kompatybilny z naszym rowerem treningowym. Ostatecznym kryterium decydującym o wyborze trenażera rowerowego będzie oczywiście jego cena. Poszczególne trenażery rowerowe różnią się od siebie parametrami oraz możliwościami, jakie możemy dzięki nim uzyskać.

Porównanie trenażerów rowerowych Elite

Jeżeli stoisz przed wyborem trenażera, powinieneś zastanowić się nad konkretnym modelem trenażera Elite, poniżej zestawienie poszczególnych modeli.

Trenażer Elite Novo Force to najtańszy w całym zestawieniu zawodnik. Jest to trenażer magnetyczny małych rozmiarów, który jest sterowany manetką. Opór działa na zasadzie koła zamachowego i magnesów, które dzięki oddalaniu ich lub zbliżaniu do wspomnianego koła zamachowego zwiększają, lub zmniejszają opór na kole, które w tym modelu pełni funkcję oporową. Opór ten w tym przypadku jest 5-stopniowy. W przypadku tego modelu należy manualnie dobrać odpowiedni nacisk na rolkę dostosowany do wagi użytkownika, wymaga to dokonania kalibracji i czasem może bywać to kłopotliwe. Model Novo Force cechuje szybkość jego rozstawienia, kompatybilność z rowerami o wielkości kół od 24 do 29 cali, oraz niska cena.

Trenażery Elite Qubo są bardzo podobne pod względem wyglądu do modelu Novo Force, natomiast wyróżnia je specjalna rama Qubo, która wyposażona jest w szybko składający się zestaw i ustawiana jest automatycznie względem wagi użytkownika. Nie wymaga ona kalibracji, dlatego jest to znacznie lepszy wybór, choć cena bywa wyższa.

Zawansowane trenażery rowerowe Elite

Do tej grupy należy kilka modeli, które są bardzo zaawansowane technologicznie. Są one również dużo większe i zajmują znacznie więcej miejsca niż modele wspomniane powyżej. Modele te dają możliwość założenia własnej kasety, ponieważ rower zakładany jest bez tylnego koła. Posiadają one również czujniki ANT+ oraz bluetooth i są w pełni interaktywne, czyli SMART. Można z nich korzystać zarówno w połączeniu z rowerami szosowymi, jak i mtb.

W tym zestawieniu numerem jeden to zdecydowanie model Elite Drivo jego wysoka wydajność mocy sprawia, że jest to idealny kompan do sesji treningowych na podstawie kadencji, mocy lub prędkości. Drivo możemy używać na swoim rowerze szosowym, jak i górskim. Sprawdza się idealnie w treningach opartych o kadencję, moc, czy interwały w sprincie. Pozwala on wyśmienicie odwzorowywać nachylenia nawet do 24%.

Elite Direto to trenażer interaktywny SMART. Posiada stabilną składaną 3-ramienną ramę. Opór w tym modelu jest progresywnie zwiększany wraz z prędkością. Direto posiada precyzyjny i dokładny układ oporowy o dokładności +/-1

Elite Kura to trenażer Smart z napędem bezpośrednim oraz wbudowanym pomiarem mocy. Moc mierzona przez ten trenażer jest z dokładnością +/- 1%. Trenażer Kura wyposażony jest w składaną ramę ze zintegrowanym uchwytem, dzięki czemu po treningu można go szybko złożyć i włożyć do szafy.

Powyższe modele jak Drivo, Direto oraz Kura są już naprawdę profesjonalnymi trenażerami, dlatego również ich cena rośnie wprost proporcjonalnie do ich możliwości. Trenażer Elite to synonim jakości i bogatej funkcjonalności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj