Trenażery Tacx porównanie

0
3248

Trening na rowerze w okresie później jesieni, zimy i wczesnej wiosny może być bardzo utrudniony szczególnie w Polskim klimacie. Bywa on wtedy najbardziej zmienny i we większości przypadków znacząco zniechęca do treningów na dworze. Warunki atmosferyczne nie zawsze umożliwiają komfortowe poruszanie się po ulicach. Niska temperatura oraz silne opady deszczu nie tworzą zachęcającej aury do przeprowadzenia pozytywnego treningu. Z pomocą wówczas przychodzi trenażer Tacx.

Zakup trenażera rowerowego Tacx

Podczas takiej zmiennej pogody warto zastanowić się nad zakupem dobrego trenażera rowerowego. Trenażery rowerowe potrafią symulować jazdę na rowerze w równie dobrym stopniu co rzeczywista jazda w terenie. Stając przed wyborem właściwego trenażera do osobistych treningów wewnątrz, należy zwrócić szczególną uwagę na kilka znaczących cech pomiędzy różnymi modelami. Najważniejszą sprawą jest kompatybilność z używanym rowerem przeznaczonym do treningów w domu. Decydująca będzie również jego cena. Poszczególne trenażery rowerowe różnią się od siebie budową oraz parametrami.

Trenażery Tacx to zaawansowane urządzenia pozwalające w spokoju wykonać cały wachlarz treningów w zaciszu swojego mieszkania. Trenażery rowerowe z serii Tacx są wyposażone w system SMART, dzięki temu są w pełni interaktywne, dając bardzo duże możliwości. Tacx to ceniona zarówno przez zawodowców, jak i amatorów marka, która przoduje na rynku trenażerów od wielu lat. Poniżej porównam dwa najważniejsze modele tego producenta, czyli model Bushido oraz Satori.

Porównanie modeli Satori oraz Bushido

Trenażer Tacx Satori posiada magnetyczny układ oporowy, który możemy obsługiwać za pomocą 10-stopniowej manetki. Opór, jaki może wytworzyć ten trenażer to 950 wat, więc przeprowadzenie mocnego treningu nie powinno sprawić mu trudności. Satori posiada czujnik Ant+ oraz Bluetooth, współpracują one z urządzeniami z systemem IOS oraz Android. Posiada on możliwość mierzenia kadencji, prędkości i mocy bez dodatkowych czujników. Rama tego trenażera jest bardzo solidnie wykonana, a zarazem sprawia wrażenie bardzo wytrzymałej. Cena tego modelu jest niewygórowana i sprawdzi się zarówno dla amatorów, jak i średnio zaawansowanych użytkowników.

Trenażer Tacx Bushido to model przeznaczony dla bardziej wymagających rowerzystów. Opór, jaki może wytworzyć ten trenażer to 1400 wat. Tacx Bushido mimo braku zasilania z zewnątrz potrafi wygenerować całkiem duży opór potrzebny do jego zasilenia. Bushido posiada automatyczne generowanie oporu po podłączeniu z dedykowaną aplikacją oraz czujnik Ant+ i Bluetooth, współpracują one z urządzeniami z systemem IOS oraz Android. Model ten współpracuje z aplikacjami Tacx Cycling app, Tacx Training app, Tacx Trainer Software 4 oraz Advance. Cena tego modelu jest wyższa niż modelu Satori i sprawdzi się dla osób dużo podróżujących i zaawansowanych kolarzy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj