Uchwyty na telefon do roweru jaki wybrać?

0
1356

W dzisiejszych czasach, gdzie technologia komórkowa wzniosła się na bardzo wysoki poziom, wiele osób przestaje korzystać z tradycyjnych map, liczników oraz nawigacji GPS na rzecz smartfona. Smartfon to w dzisiejszych czasach centrum dowodzenia każdego z nas. Wielu rowerzystów decyduje się na to, aby to właśnie smartfon był główną centralą nawigacyjną oraz treningową podczas rowerowych eskapad. Aby można było wygodnie korzystać ze smartfonu podczas jazdy na rowerze, bardzo istotną kwestią jest dostęp do niego na wyciągnięcie ręki oraz pewne i bezpieczne mocowanie na rowerze.

Nie ma bowiem nic gorszego niż przewożenie smartfona w kieszeni i wyciągnie go za każdym razem, gdy jest potrzebny. Właśnie z tego powodu wiele osób szuka w internecie informacji jak sobie poradzić z tym problemem.

W tym celu bardzo pomocnym urządzeniem może się okazać rowerowy uchwyt na telefon. Na rynku istnieje obecnie bardzo dużo rozwiązań. Jaki uchwyt na smartfon do roweru wybrać dla siebie i jaki case będzie najodpowiedniejszy?

W pierwszej kolejności powinniśmy się zastanowić, dla jakiego smartfonu potrzebujemy uchwytu. Na rynku istnieją uchwyty, które są dedykowane pod konkretny model telefonu oraz uchwyty, które możemy używać z różnymi modelami telefonów. Uchwyt na telefon, który będzie uniwersalny, pozwoli nam na montaż różnych telefonów o przeróżnych wielkościach takich jak mały Iphone lub duży Samsung. Warto w tym miejscu się zastanowić, czy będziemy korzystali na rowerze z różnych modeli smartfonów, czy będzie to wyłącznie jeden model. Z reguły modele uchwytów uniwersalnych posiadają bardzo skomplikowaną budowę, co przekłada się źle na ich trwałość. Duża ilość elementów, z których składa się sam uchwyt, powoduje dużą ilość możliwych uszkodzeń tych części. Jeżeli planujemy używać wyłącznie jednego telefonu, znacznie lepszym rozwiązaniem jest wybranie uchwytu, który będzie dedykowany do konkretnego modelu telefonu. Takie uchwyty są z reguły znacznie lepiej wykonane, ponieważ ilość elementów, z jakich się składa, jest dużo mniejsza.

Jeżeli wiemy już jaki rodzaj uchwytu potrzebujemy, należy wybrać, jak telefon w tym uchwycie będzie obudowany. Na rynku dostępne są modele, dzięki którym dostęp do telefonu jest na wyciągnięcie ręki, natomiast nie zabezpieczają one naszego telefonu przed warunkami atmosferycznymi takimi jak deszcz. Są dostępne również modele w pełni zabezpieczające nasz telefon przed wilgocią i deszczem, natomiast dostęp do telefonu będzie wówczas nieco utrudniony.

Dzieje się tak, ponieważ jeżeli uchwyt na telefon ma zabezpieczać go przed deszczem, musi on obudowywać telefon z każdej strony. W większości przypadków uchwyty są wyposażone w wodoszczelny pokrowiec, do którego musimy włożyć telefon, a następnie ten pokrowiec zamknąć. Zamknięcie to odbywa się poprzez rolowanie zamknięcia i przypięcia na rzep lub spinkę. Właśnie ta operacja może przysporzyć wielu problemów, a przede wszystkim wyciąganie i wkładanie telefonu nie będzie odbywało się szybko. Zdecydowanie warto w takim przypadku wybierać modele, które umożliwiają odpięcie samego telefonu od mocowania. Właśnie dlatego tak ważne jest wybranie odpowiedniego uchwytu dla siebie zgodnie z naszymi upodobaniami i warunkami, w jakich będziemy się poruszać rowerem.

W kolejnym kroku warto się zastanowić, w jakim miejscu na rowerze chcemy nasz case umieścić. Uchwyty rowerowe z reguły montujemy na kierownicy i właśnie to miejsce jest najodpowiedniejsze, ponieważ dzięki temu mamy łatwy dostęp do smartfona. Bike case może posiadać różne sposoby montażu na kierownicy, zaczynając od opasek na rzep, kończąc na plastikowych opasek zaciskowych lub skręcanych obejmach. Mocowania na rzep są najbardziej niestabilnymi z mocowań. Warto wybrać uchwyt, którego mocowanie będzie pewne i stabilne co z pewnością zapewni bezpieczeństwo dla naszego telefonu.

Rowerowy uchwyt na smartfon do roweru powinien być solidnie wykonany, aby przewóz naszego telefonu był w 100% bezpieczny. Wożenie telefonu na rowerze bywa stresujące, ponieważ nasze smartfony kosztują dosyć sporo. Solidny uchwyt na telefon powinien być również maksymalnie funkcjonalny. Droższe modele uchwytów posiadają zdecydowanie lepsze, bezpieczniejsze i wygodniejsze rozwiązania. Właśnie z tego względu na uchwycie na telefon nie warto oszczędzać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj