Jakie rękawiczki na rower wybrać? – przegląd modeli

0
2586

To co może znacznie poprawić nasz komfort jazdy to na pewno odzież rowerowa, której aktualnie na rynku mamy niesamowitą ilość. W dalszej części skupimy się na rękawiczkach rowerowych, które to są jednym z istotniejszych elementów poprawiających nie tylko komfort ale również zapewniając lepszych, stabilniejszy chwyt. Rękawiczki rowerowe występują w różnych wersjach, generalnie dzieli się je na krótkie i długie ale w zależności od konieczności stosowania w zróżnicowanych warunkach mamy do dyspozycji rękawice rowerowe ocieplane z membraną (zimowe).

Jak przystało na kolejne nowo produkowane serie rękawiczek są one wyposażane w dodatkowe funkcje wraz z pojawieniem się na rynku urządzeń dotykowych rozpoczęto wyposażanie rękawiczek w element dotykowy na palcu który umożliwia bezproblemowe użytkowanie urządzeń dotykowych bez konieczności ściągania rękawiczki np. podczas zimy, również dodatkowe materiały które zostały zastosowane dla poprawy funkcjonalności są coraz lepsze, żelowe stawki jakie oferują rękawice na rower bardzo dobrze redukują duży nacisk na dłoń w trakcie dłuższej jazdy. Dlatego kupując rękawiczki rowerowe mamy ogrom możliwości dopasowania ich do własnych potrzeb.

O czym musimy pamiętać kupując rękawiczki kolarskie? Oczywiście o wymiarach, w pierwszej kolejności powinniśmy zmierzyć nasz obwód dłoni. Jeżeli już wiemy jakie wymiary muszą mieć rękawice rowerowe możemy przystąpić do szukania pomiędzy producentami oraz ich modelami. To na co w kolejności zwrócimy uwagę to naturalnie cena, a ta różni się w zależności od producenta, zastosowanych materiałów oraz technologii. Dla tych którzy cenią sobie naprawdę wysoką jakość każdego elementu, a jazdę na rowerze traktują zdecydowanie bardziej profesjonalnie a nawet zawodowo mogą wybrać spośród modeli włoskiego producenta Castelli, jednym z takich modeli mogą być rękawiczki rowerowe Circuito lecz tutaj  cena przekracza 120zł i więcej. Jeżeli szukamy czegoś bardziej optymalnego cenowo jednocześnie w dobrej jakości możemy wybrać innych producentów takich jak: Chiba, Rogelli, Shimano czy chociażby znany producent SixSixOne na liście możemy umieścić również polskiego producenta Accent którego oferta jest bardzo szeroka i atrakcyjna cenowo, tutaj możemy znaleźć ciekawe pozycje za mnie niż 40zł a będzie to model Accent El Nino. Każdy z wybranych producentów oferuje rękawiczki na praktycznie każdy styl jazdy oraz różne warunki pogodowe w tym zimę. To niewielki wydatek nie jest on konieczny ale zapewne znacznie poprawi naszą wygodę prowadzenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj