Funkcjonalne wyposażenie plecaka rowerowego

0
913

Plecaki rowerowe, to wyposażenie idealnie dopasowane do warunków uprawianego sportu, jak również zapotrzebowania zarówno zawodowców, jak również amatorów jazdy rowerem. Dodatkowe elementy takie jak bukłak – camelbak ma wielu zwolenników. Jest to spowodowane przede wszystkim wygodnym uzupełnianiem płynów podczas jazdy rowerem bez przymusu zatrzymywania się po drodze. A to wszystko za pomocą niewielkiego worka i wężyka wkładanego do specjalnie dedykowanego plecaka rowerowego. Czy takie rozwiązanie jest rzeczywiście godne uwagi?

Z pewnością wielu zagorzałych rowerzystów zgodziłoby się z tym, że podczas treningów należy uzupełniać stosowną ilość płynów, aby się nie odwodnić. Bardzo często podczas zawodów, wyścigów, czy nawet poruszania się po terenie, gdzie trudno o szybki postój rowerem wykorzystywany jest w tym względzie uzupełniony wodą camelbac. Jest to niewielkich rozmiarów akcesorium rowerowe, mieszczące najczęściej dwa litry płynu. Dobierane zawsze względem zapotrzebowania, jak również posiadanego do tego plecaka, który pomieści tzw. worek z płynem. Na stronie internetowej odnajdziemy mnóstwo propozycji tego rodzaju wyposażenia wraz z dodatkowymi akcesoriami, jakie można wykorzystać również podczas podróży dwukołowcem. 

System nawadniający camelback

Systemy nawadniające dedykowane rowerzystom zostały opracowane z myślą o tych osobach, które cenią sobie wygodę i możliwość jazdy jednośladem bez przymusu robienia postojów w celu uzupełnienia płynów, które poniekąd są bardzo istotne przy wytężonej jeździe rowerowej, podczas treningów, a nawet wyścigów rowerowych. Kalifornijska firma camelbak zajmująca się od lat produkcją tego typu systemów i plecaków rowerowych oferuje niezwykle proste, ale sprawdzone rozwiązania w formie bukłaków nawadniających. Hasło przewodnie znanej marki brzmi „nawadniaj się lub giń”. Z pewnością tego typu motto może przekonać do tego, aby zadbać należycie o nawodnienie podczas uprawiania sportów rowerowych, tym bardziej, że oprzyrządowanie pod postacią systemów nawadniających i plecaków rowerowych nie jest wygórowanym kosztem, z jakim muszą się zmierzyć kierowcy jednośladów.

Napij się nie zdejmując plecaka

Systemy camelback są niezwykle proste w obsłudze, jak również bardzo łatwo jest je wykorzystać podczas jazdy rowerem. Nie trzeba względem wypicia wody szukać odpowiedniego miejsca na postój, nie trzeba również sięgać do roweru, czy po bidon. Rurka od camelbacka umiejscowiona jest blisko ust sportowca, co ułatwia picie płynu z bukłaka znajdującego się w specjalnym, niewielkim plecaku na plecach o pojemności mniej więcej dwóch litrów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj