Jakie części są potrzebne do złożenia roweru?

0
4110
Vintage bicycle parts in black and white tone

Rower składa się z wielu części, z których każde ma swoje przeznaczenie. Części do roweru różnią się od siebie znacząco ich rolą. Niektóre z nich odpowiadają za napęd rowerowy, natomiast inne za komfort i bezpieczeństwo jazdy.

Niezbędne do złożenia roweru

Aby złożyć rower, potrzebujesz porządnej ramy rowerowej oraz kompletu kół, na których będziesz się poruszał na rowerze. Kolejnymi potrzebnymi częściami do roweru związanymi z napędem będzie wkład supportu, pedały rowerowe, mechanizm korbowy i łańcuch. Siła naszych nóg jest przekazywana, naciskając na pedały, które z kolei wprawiają w ruch mechanizm korbowy poruszający łańcuch i przekazujący włożoną energię na tylne koło.

Energia pochodząca z pedałowania jest dalej przekazywana na tylne koło. Dzięki kasecie rowerowej, która znajduje się w osi tylnego koła, jest ono wprawiane w ruch obrotowy. Właśnie dlatego kolejnym elementem sprzętowym, które będzie niezbędne do złożenia roweru, jest kaseta rowerowa. Również dzięki niej poruszamy się do przodu.

Aby nasza jazda była jak najbardziej efektywna mamy do dyspozycji pozostałe części do roweru. Są to przerzutki, które służą zmianie przełożeń podczas jazdy. Aby rower funkcjonował prawidłowo i komfortowo do dyspozycji mamy przerzutki przednie oraz tylne. Dzięki nim podczas jazdy pod górę będzie jechało Ci się lekko. Natomiast podczas stromych zjazdów pedałowanie nie okaże się zbyt szybkie, a tym będzie mógł rozkoszować się powolnym kręceniem. Części rowerowe odpowiedzialne za komfort to przede wszystkim siodełko, na którym siedzimy oraz kierownica, dzięki której możesz kierować i zmieniać kierunek jazdy. Od wyboru siodełka rowerowego zależy, jak wygodna będzie jazda. Aby zamontować siodełko, musisz zaopatrzyć się w sztycę rowerową, która wchodzi bezpośrednio w ramę i służy do stabilnego zamontowania siodełka.

Części odpowiadające za bezpieczeństwo

Nie możemy zapomnieć o bezpieczeństwie. Do części roweru odpowiadających za bezpieczeństwo należy oświetlenie. Lampki to obowiązkowe części roweru, które muszą zostać zamontowane i bez których nie należy wybierać się w podróż.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj