Rower do 3000 zł

0
1831

Przewidując takiej wysokości budżet na zakup roweru, możemy mieć praktycznie pewność, że zakupimy sprzęt, który będzie nam służyć i dawać radość przez długie lata. Przeglądając rowery do 3000 zł należy zachować obiektywizm, oceniając jakość wyposażenia i komponentów danego modelu. Najciekawsze propozycje, jeśli chodzi o rower do 3000 zł, pochodzą od polskich producentów Kross lub Romet lub zagranicznych, takich jak Haibike.

Mając do dyspozycji taką kwotę, warto przyjrzeć się każdemu elementowi roweru. Każdy komponent jest tutaj nie bez znaczenia i wpływa na efektywność oraz komfort jazdy – rama, napęd, kokpit, hamulce, koła itp. Bierzmy też koniecznie pod uwagę przeznaczenie naszego jednośladu. Najlepsza nawet szosówka po prostu nie będzie się nadawać do jazdy po piasku i błocie. Zatem jaki rower kupić do takich trudniejszych terenów? Oczywiście górski, inaczej MTB. Marka Kross oferuje model roweru górskiego Level 3.0 z lekką aluminiową ramą o geometrii ułatwiającej strome podjazdy. Koła o średnicy 29 cali i 27 przełożeń wystarczą, żeby czerpać pełną radość z jazdy.

Wróćmy do rowerów szosowych. Karbonowe elementy roweru znacząco obniżą jego masę, nie ujmując wcale z ich trwałości i z komfortu jazdy. Ogromny wpływ na przyjemność z szybkiej jazdy mają też odpowiednie opony. Grupy Shimano Claris lub Sora są typowo szosowe, zatem właśnie wśród produktów z nich pochodzących warto szukać osprzętu odpowiedniego dla siebie. Szczególnie, jeśli jesteśmy początkującymi kolarzami szosowymi.

Jaki rower crossowy warto wybrać we wspomnianych widełkach cenowych? Fakt, że nie ma on zbędnych dodatków sprawia, że jest bardziej lekki i szybszy od bardzo podobnego roweru trekkingowego. Kross Evado 6.0 to niezły wybór w tej kategorii. Amortyzator wyposażono w blokadę skoku, a siodełko jest bardzo wygodne. W połączeniu z kołami 28” jazda okazuje się być czystą przyjemnością. Komponenty Shimano bez problemu poradzą sobie w zróżnicowanym terenie. Model ten został też wyposażony w hydrauliczne hamulce tarczowe Shimano – niezawodne niezależnie od pogody. W tej kategorii nie można przeoczyć też rowerów od polskiego Rometu – wyróżniają się one ceną na tle konkurencji.

Zatem jaki rower wybrać? Odpowiedź na to pytanie nie zawsze jest prosta i na pewno nie jest taka sama dla każdego kolarza. Pamiętajmy o tym, że jeśli uda nam się zaoszczędzić część budżetu na poszczególnych komponentach, warto je przeznaczyć z kolei na inne dodatki, takie jak nóżka, bagażnik, błotniki, koszyk, dynamo, bidon – w zależności od indywidualnych potrzeb. Nie zapominajmy też o odpowiednim zabezpieczeniu naszego cennego jednośladu, więc zadbajmy o posiadanie solidnego zapięcia rowerowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj