Wymiana starej ramy rowerowej na nową

0
950

Brzydka, stara, porysowana, zniszczona rama rowerowa, to z całą pewnością powód jej wymiany przez każdego rowerzystę. Jest to lepsze rozwiązanie niż zakup nowego jednośladu, ze względu na koszt, jaki trzeba ponieść inwestując w tego typu nowy nabytek. Rama rowerowa powinna być jednak dobrze dopasowana do tego, jaki posiadamy sprzęt rowerowy. W zależności od tego, czy jest to rower górski czy crossowy, czy też miejski zawsze wybieramy najlepszą opcję. A może poszukujemy ramy do roweru w typie MTB? Warto przyjrzeć się temu tematowi znacznie bliżej.

Można wyróżnić różnego typu dostępne w sprzedaży ramy rowerowe. Pośród nich odnajdziemy przede wszystkim ramy do rowerów, które posiadamy i wykorzystujemy na co dzień. Zarówno pośród takich produktów odnajdziemy ramy rowerowe do jednośladów w typie BMX, jak również ramy do rowerów crossowych i trekkingowych, ramy szosowe oraz przełajowe. Dodatkowo dostępne w sprzedaży są akcesoria do ram rowerowych tj. wieszaki do hamulców czy haki do przerzutek.

Profesjonalne ramy rowerowe

Profesjonalne ramy rowerowe dla fanów sportów rowerowych to propozycja, obok której nie można przejść obojętnie. Tym bardziej, że zagorzały fan jazdy jednośladem bardzo dużo inwestuje w swój dwukołowiec, dbając o jego funkcjonalność, swoje bezpieczeństwo względem doboru najlepszych akcesoriów rowerowych, jak również o ogólny wygląd roweru. Ramy rowerowe są produkowane w różnych kształtach, ale także w różnej kolorystyce, jaką można bez problemu dopasować do wizualizacji posiadanych elementów roweru. Dobrymi przykładami dostępnych ram rowerowych będą produkty zamieszczone chociażby na stronie internetowej. Pomiędzy nimi odnajdziemy bez problemu różnego typu, wysokiej jakości ramy do jednośladów.

Czym jest rama rowerowa?

Rama rowerowa to jedna z podstawowych części roweru, do jakiej przymocowywane są pozostałe elementy jednośladu. To większa część konstrukcji sprzętu tego typu, do której przykuwamy dużą uwagę. Zwracamy uwagę na typ ramy, na jej kolorystykę, na markę, jak również grubość rur. Rama rowerowa to podstawa, do jakiej przyczepiane są koła, korby, pedały, kierownica, elementy dodatkowe, jak wieszaki na bidon czy sakwy. Wybór ramy rowerowej przypominającej kształtem trójkąt nie jest skomplikowany. Wybierając ramy rowerowe można w bardzo prosty sposób rozpoznać, która rama jest przeznaczona do roweru górskiego, a jaka np. do miejskiego. Jest to spowodowane przede wszystkim różnicami w samej konstrukcji ramy. W rowerach górskich tzw. rura znajdująca się u góry jest znacznie dłuższa niż rura w rowerach miejskich, jak również ta znajdująca się pod siodełkiem będzie znacznie bardziej nachylona do przodu w rowerze górskim. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj