Jakie są dobre rowery damskie?

0
2629
Happy woman with bike standing agains brick building

Rowery damskie kojarzone są z reguły z obniżoną ramą specjalnie przystosowaną do tego aby można było wygodniej wsiadać i zsiadać z roweru, to taka przysłowiowa „damka” jednakże realia są inne, rowery damskie występują w prawie wszystkich kategoriach rowerowych co znacząco poszerza możliwości wyboru roweru dla kobiet. Poczynając od rowerów miejskich, idąc do rowerów górskich i szosowych, kończąc na rowerach wyczynowych, kobieta może w każdej z tych grup odszukać coś idealnego dla siebie.

Wyznacznikiem dobrego roweru damskiego nie jest jednak sam rodzaj roweru a jego właściwe dopasowanie, które jest głównym czynnikiem współtworzącym dobry rower damski powinniśmy pamiętać o kilku najważniejszych elementach konstrukcji roweru damskiego, takich jak:

Wielkość ramy stosownie dobrana do długości nóg tak aby jazda na takim rowerze była komfortowa nawet na dłuższych odcinkach.

Odpowiednio dobrane siodełko,które jest jednym z głównych czynników odpowiedzialnych za komfort jazdy.

Dodatkowo warto zwrócić uwagę na różnicę pomiędzy typami rowerów damskich, gdzie rower damski miejski będzie zupełnie inny w budowie i dopasowaniu niż rower górski damski.

Oczywiście patrząc na sferę techniczną nie możemy zapomnieć o stronie wizualnej która ma całkiem spore znaczenie, dobry rower damski to również ładny rower. Wybór kolorystyki to wcale ni taka łatwa rzecz ponieważ producenci rowerów oferują szeroką paletę barw z myślą o paniach.

Bazując na tych kilku głównych cechach każdy rower damski będzie ideałem dla właścicielki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj